banner6

Bir yanda 'Ayla' bir yanda 'Thor'

banner37

Sinemalarda Onur Ünlü’nun yönettiği, Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ile Musa Uzunlar’ın oynadığı polisiye-aksiyon “Cingöz Recai: Bir Efsanenin Doğuşu”  102 bin 503 seyirci ile ikinci kez gişenin zirvesinde yer alırken Aytaç Ağırlar’ın yönettiği dram türündeki “Bölük” 86 bin 29 seyirci ile 2. ve komedi “Damat Takımı” 79 bi 505 seyiri ile 3. oldu.

Bir yanda 'Ayla' bir yanda 'Thor'
banner90
banner99

Murat OBENLER

Sinemalarda Onur Ünlü’nun yönettiği, Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ile Musa Uzunlar’ın oynadığı polisiye-aksiyon “Cingöz Recai: Bir Efsanenin Doğuşu”  102 bin 503 seyirci ile ikinci kez gişenin zirvesinde yer alırken Aytaç Ağırlar’ın yönettiği dram türündeki “Bölük” 86 bin 29 seyirci ile 2. ve komedi “Damat Takımı” 79 bi 505 seyiri ile 3. oldu.

Bu hafta ise Türkiye’nin Oskar aday adayı filmi olan ve savaş ile dramın buluştuğu bir küçük kız-astsubay hikayesi olan“Ayla”,  bol macera ve aksiyonla dolu fantastik bilimkurgu “Thor: Ragnarok” ile komedi “Yol Arkadaşım” ilk kez sinemalarda seyircilerle buluşacak.

Haftanın Yenileri

Süper kahramanlar Thor ile Hulk  karşı karşıya

Taika Waititi’nin yönettiği ve Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett ile Idris Elba’nın oynadığı aksiyon-fantastik-bilimkurgu-macera“Thor: Ragnarok” 2017 yılında seyirciyle buluşacak 3.Thor filmi oluyor.

Hikâyede Thor, güçlü çekicinden mahrum bir şekilde, evrenin diğer tarafında mahkûm olur ve Asgard’a geri dönüp, Asgard medeniyetinin sonu anlamına gelen ve yeni güçlü bir tehdit olan kötü Hela’nın ellerinde Ragnarok’u durdurmak için, kendini zamanla bir yarış içinde bulur. Ama önce, kendisini eski ortağı ve dostu olan Avenger, yani İnanılmaz Hulk ile karşı karşıya getirecek olan ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmayı başarmak zorundadır.

Yol arkadaşlığı bazen keyifli bazen de zorludur

Bedran Güzel’in yönettiği ve İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Emre Kınay ile Eda Ece’nin oynadığı komedi “Yol Arkadaşım” macerayla dolu bir yolculuk hikayesini bizlere anlatıyor.
Başarısız bir ilaç mümessili olan Onur’un kurban bayramına üç gün kala üç zor hedefi vardır: Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak; kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi, yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak. Bir telefon uygulamasıyla tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in macera dolu yolculuğu, izleyen herkese kurduğu hayal ile yaşadığı hayat arasındaki farkı sorgulatacak.

Milleyetlerin ötesinde önce insanız

Can Ulkay’ın yönettiği,İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor ile Ali Atay’ın oynadığı ve Türkiye’nin Oskar ada adayı olan dram- savaş türündeki “Ayla” küçük koreli yetim kız Ayla ile Astsubay Süleyman’ın ore savaşı sırasında karşılaşmaları sonrasında yaşadıkları dramatik hikayeyi beyazperdeye yansıtıyor.

1950 yılındaki Kore savaşında görev alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük, yetim bir Kore’li kız bulur. Nereye gideceğini bilemeyen kızı yanına alır ve Ayla adını verir. Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonra birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakmak istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Astsubay ve kız vedalaşırken tekrar bir araya gelmeye söz verirler.

Vizyonda öne çıkanlar

Bu hafta da sinemada Cingöz Recai’yi izledik

Onur Ünlü’nun yönettiği, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ile Musa Uzunlar’ın oynadığı polisiye-aksiyon “Cingöz Recai: Bir Efsanenin Doğuşu”  vizyondaki 2.haftasını da ”  102 bin 503 seyirci ile zirvede tamamladı.

İyiliksever hırsız Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Soygunu kendi ekibiyle yapmaz, karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır, tabi ki belalısı Baş Komiser Mehmet Rıza da peşindedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104