banner6

Buket Özatay, Hindistan'daki Fotoğraf Festivali'ndeydi

banner37

Başarılı sanatçımız, usta sanatçıların buluştuğu festivalde ülkemizi temsil etti.

Buket Özatay, Hindistan'daki Fotoğraf Festivali'ndeydi
banner8

Murat OBENLER

banner134

Uluslararası başarılarıyla bilinen, ülkemizin tecrübeli kadın fotoğrafçısı Buket Özatay 18-28 Ağustos tarihleri arasında Hindistan’ın Telangana Eyaletindeki Hyderabad’da gerçekleşen ve 60’ın üzerinde fotoğrafçının katıldığı “Sigma Fotoğraf Akademisi (SAP) 4. Uluslararası Fotoğraf Festivali”ne katılarak Kuzey Kıbrıs’ı Hindistan’da temsil etti.

Hem sunum yaptı hem de fotoğraflarıyla sergiye katıldı

Telangana eyaletinin kültürünü fotoğrafla tanıtmak amacıyla gerçekleşen festivalde Buket Özatay, “Sanatsal Fotoğrafçılık ve Belgesel Fotoğrafçılığı Öğrenmek” konulu bir workshop gerçekleştirdi.

6 kıtada, 60’dan fazla ülkede çeşitli karma sergilere katılan ve/veya kişisel sergiler açan, birçok uluslararası ödül sahibi fotoğrafçı Özatay’ın fotoğrafları Dünya Fotoğrafçılık Günü’nde Salarung Müzesi’nde açılan karma sergide sergilendi. Sunum sonrasında Özatay’a SAP Sigma Academy of Photography Şeref (Onursallık) unvanı verildi. 
Hindistan basınına kendi fotoğraf çalışmaları ve festivaldeki sunumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özatay, Hindistan’da bulunduğu süre içerisinde ülke kültürüne ait yerleri, yerel ve kabile köylerini ziyaret etme fırsatı buldu.

Özatay: Ülkemi ve fotoğrafçılığımı Hindistan’da tanıtmaktan gururluyum

Hindistan’ın fotoğraf için çok zengin ve renkli bir kültür olduğunu ve insanlarının inanılmaz derecede sıcak ve misafirperver olduğunu kaydeden Özatay, “Onlar için misafir tanrı demek ve bunu size gerçekten hissettiriyorlar. Hindistan’da olmaktan ve ülkemi, fotoğrafçılığımı fotoğraflarımı tanıtmaktan, paylaşmaktan çok mutlu ve gururluyum” dedi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104