banner6

Büyükkonuk bu yıl da, buram buram Kıbrıs tüttü

banner37

Büyükkonuk’ta 20’incisi düzenlenen Eko Gün etkinliğinde stantlar kuruldu, Kıbrıs’a özgü lezzetler tadıldı, müzikler çalındı, danslar edildi.

Büyükkonuk bu yıl da, buram buram Kıbrıs tüttü
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Büyükkonuk Belediyesi ile Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde ve Telsim ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “20. Geleneksel Büyük Eko Gün” dün Büyükkonuk köy meydanında gerçekleştirildi.

“Lami cimi yok hade Büyükkonuk’a” sloganı ile düzenlenen eko gün etkinliğine bu yıl da ilgi oldukça yoğun oldu.

Buram buram Kıbrıs kültürü tüten Eko Gün etkinliğin açılışında Aytaç Çağın kemanı, Aslıhan Çağın ise yan flüt ile Kıbrıs ezgilerinden oluşan bir müzik dinletisi sundu.

Ardından Karpaz Kızları ve Büyükkonuk Halk Dansları Topluluğu tarafından sunulan gösteri büyük beğeni topladı. Gün boyu devam eden etkinlikte kurulan stantlarda ülkeye özgü yiyecek ve içecekler satışa sunulurken, kültürel aktiviteler ve eşek turlarının yanı sıra ‘uzun adamlar’ köy içerisinde dolaşarak konuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Festivalde yerli müzisyenler ile Barış Manço’nun gurubu Kurtaran Express konser verdi.

Etkinliğe çok sayıda vatandaşın yanı sıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı

Nazım Çavuşoğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, İskele Kaymakamı Kemal Yılmaz, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Telsim Genel Müdür yardımcısı Fevzi Tanpınar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı (KTBK) Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı (GKK) Tuğgeneral Teyfik Algan, milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 09:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104