banner6

Çevre adına çok önemli kaynak

banner37

Yrd. Doç. Dr. Nazım Kaşot tarafından yazılan “Çevre Eğitimi” kitabı, Kıbrıs ve Türkiye’de satışa sunuldu; ders kitabı olarak da okutuluyor.

Çevre adına çok önemli kaynak
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Çevre Eğitimi ve Yönetimi Anabilim Dalı öğretim görevlisi, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı ve İrfan Günsel Araştırma Merkezi Araştırmacısı Yrd. Doç. Dr. Nazım Kaşot’un yazdığı “Çevre Eğitimi” kitabı, çevre adına yazılan çok önemli bir kaynak olarak nitelendiriliyor.

İhtiyaç analizinden elde edilen veriler doğrultusunda kaleme alınan “Çevre Eğitimi” kitabı, sadece öğretmenler için değil, öğretmen adayları ve çevre konusuna ilgi duyan birçok kişiye kaynak olma özelliği taşıyor.

“Çevre Eğitimi” kitabı, Kıbrıs ve Türkiye’de satışa sunularak, ders kitabı olarak da okutuluyor.

Kaşot: “İhtiyaç analizine göre ihtiyaçlar belirlendi”

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan Yrd. Doç. Dr. Nazım Kaşot, kendisi tarafından geliştirilen “Öğretmenlere Yönelik Sürdürülebilir Çevre Eğitimi Programı” kapsamında yazılan “Çevre Eğitimi” kitabının, Eğiten Kitap’tan yayınlandığını söyledi.

Kaşot, program geliştirme çalışmaları öncesinde Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ve Genel Orta Öğretim Dairesi’ne bağlı okullarda, öğretmenlerle yapılan ihtiyaç analiziyle, programın ihtiyaçlarının belirlediğini kaydetti.

İhtiyaç analizinden elde edilen veriler doğrultusunda, öğretmenlerin, Temel Çevre ve Ekoloji Bilgisi, Biyolojik

Çeşitlilik, Çevre Sorunları, Kültürel Miras, Çevre Bilinçli Tüketicilik, Geri Dönüşüm, Çevre Sağlığı, Kirliliği Eğitim Yoluyla Önleme, Çevre Etiği, Doğa Fotoğrafçılığı, Çevre Koruma ve Sürdürülebilirlik konularında eğitim ihtiyaçları olduğunun belirlendiğini anlatan Kaşot, bu doğrultuda programın eğitim kitabının oluşturulduğunu bildirdi.

Yrd. Doç. Dr. Nazım Kaşot, Çevre Eğitimi kitabının, öğretmenlere yönelik olarak geliştirilmiş olsa da, öğretmen adayları ve çevre konusuna ilgi duyan birçok kişiye kaynak olma özelliği taşıdığını dile getirdi.

Kitabın tanıtım ve imza gününün Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Fuaye Alanı’nda, Atatürk Eğitim Fakültesi, İrfan Günsel Araştırma Merkezi ve Eğiten Kitap organizasyonuyla gerçekleştirildiğini belirten Kaşot, etkinliğe, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Toplumcu Demokrasi Partisi Başkanı Cemal Özyiğit, YDÜ’den birçok akademisyen ve yakınlarının katıldığını ifade etti.

Nazım Kaşot, Çevre Eğitimi kitabının, Kıbrıs ve Türkiye’de satışa sunularak, ders kitabı olarak okutulmaya başlandığını ve kitabın Pengu Toys’dan temin edilebileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 09:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110