Çocuğunuz “Geçmişin Dedektifi” olabilir

banner37

Arkeolojinin derin dünyasında çocuklar hem ilginç bilgilere ulaşacak hem de keyifli zaman geçirecek

banner87
Çocuğunuz “Geçmişin Dedektifi” olabilir
banner8

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren ve çocuklar/gençlere yönelik birçok faaliyet gerçekleştiren Mavi Sanat Atölye yaz  boyunca 3 yaş ve üzeri(*yetişkin çocuklar da katılabilir) kişilerin katılabileceği “Geçmişin Dedektifleri” adlı  Arkeoloji Çocuk Atölyesi düzenliyor.Mavi Sanat Atölye  “Dünyanın en ilginç mesleklerinden biri olan Arkeolojiyi hiç merak ettiniz mi?

Gelin yaz boyunca “Geçmişin Dedektifleri” olalım! Eski zamanlardaki toplulukları, onların günlük yaşantılarını, o dönemin bitki örtüsünü ve insanların yaşantılarına dair her şeyi pek çok farklı meslek grubundan destek alarak inceleyen bu zengin içerikli meslekle ilgili bilgi alırken hayata dair değişik şeyler öğrenelim.

Bir arkeolog ne yapar? Seramik nasıl yapılır? Diller nasıl ortaya çıkmıştır? Antik dönemlerde kullanılan farklı mekanizmalar nasıldır?” bilgisiyle duyurduğu atölye yaz boyunca her Perşembe 11.00-12.00 arası Mavi Sanat Atölye’de yer alıyor.

Arkeolog Yena Hacışevki tarafından verilen ve her biri birbirinden bağımsız olan atölye çalışmaları için  05338740660 nolu telefondan bilgi alınabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108