Çocuklar bol bol şarkı söylesin ama yarışmasın

banner37

Müzikal oyunda, Lefkoşa’nın farklı okullarından öğrenciler sahne aldı

Çocuklar bol bol şarkı  söylesin ama yarışmasın
banner90
banner99

Murat OBENLER

 

   Gençlik Merkezi Birliği Çocuk Tiyatrosu Kulübü’nün hazırladığı “Çocuklar Yarışması(n)” adlı müzikal oyun Lefkoşa AKM’de iki kez sahnelendi. 

   Alev Özgü tarafından yazılan ve yönetilen müzikal oyunda Lefkoşa’nın farklı okullarından öğrenciler de gruplar halinde Gençlik Merkezi’nin “Sevgi ve Umut Şarkıları” adlı CD’sinden şarkılar söyledi. Müzik öğretmenleri Hare Yakula, Mehmet Yiğiter ve Eser Atamtürk Buran’ın çocuk korolarını çalıştırdığı müzikal oyunda Katriye Cenkler, Emine Yaman, Beran Akşahin, Öykü Baş, İlham Avliyakuliyev, Osman Korkmaz, Sedef Nergiz, Birben Bensen ve Mehmet Hamude de farklı rolleri üstlendi. 

 

banner134
“Sevgi ve Umut Şarkıları” çocuklarla daha anlamlı

 

   Alev Özgü ve Hare Yakula’nın sözlerini yazdığı “Sevgi ve Umut Şarkıları” CD’sinden 8 şarkıyı başarıyla seslendiren ve oyunculukta ise başarılı bir performans ortaya koyan çocuklar büyük beğeni kazanırken çocuklar da hem hep birlikte güzel bir faaliyet ortaya koymanın mutluluğunu yaşadı hem de arkadaşlarına ve ailelerine ürettikleri şeyleri göstermenin gururunu yaşadı.

   Oyun yazarı ve yönetmeni Alev Özgü büyük bir emeğin sonucu olan müzikal oyun ile yarışmacı eğitim sistemi içerisinde bunalan çocuklara bir nefes aldırmak istediklerini kaydetti. Özgü, “Çocuklar bu oyunu birlikte çalıştılar, zorlandılar, üzüldüler, sevindiler, tekrar denediler ve sonuçta birbirlerine saygılı olup birbirleriyle yarışmayıp birbirlerini kolladıklarında ortaya başarının çıktığını gördüler” dedi. Sanatın insanı geliştirdiğini, güzelleştirdiğini ve kötülerden uzak tuttuğunu dile getiren Özgü, ailelerden barış içinde bir dünya için çocukları sanattan uzak tutmamalarını istedi.

   Gençlik Merkezi Birliği Başkanı Mustafa Özgü gece sonunda etkinlikte büyük emekleri olan müzik öğretmenlerine ve oyunu yazan-yöneten Alev Özgü’ye birer çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75