Çok kültürlülüğün adresi Pangea Festival bu haftasonu

banner37

Festivalde 20’ye yakın DJ ve MC’in performansı, ekolojik- spiritüel aktiviteler, doğa sporları- sanat performansları  yer alacak

banner87
Çok kültürlülüğün adresi Pangea Festival bu haftasonu
banner90
banner8

Çok kültürlü bir festival olan Pangea Festival’in ilki adanın en güzel ormanlık alanına sahip Alevkayası’nda 29 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden 20’ye yakın DJ ve MC’in iki farklı sahnede performans sergileyeceği , ekolojik ve spiritüel aktivitelerin yapılacağı,  doğa sporları ve sanat performanslarının yer alacağı 3günlük festivalde yeme içme, sosyalleşme, dinlenme ve kamp yapma olanağı ile birlikte çocuklar için de etkinlikler yer alacak. 

Çok kültürlülüğe katkı, turizme katkı,müzik kültürüne katkı

İsmini 200 milyon yıl önce Dünya'da yaşamın başladığı, henüz savaşların olmadığı zamanlarda bütün kıtaların bir ada gibi birbirine bağlı olduğu süperkıtanın isminden alan festival adadaki müzik kültürünü zenginleştirmek, farklı coğrafyalardan yenilikçi ve yaratıcı  dünya müziklerini sunmak, adada festival turizminin hareketlenmesi için öncülük etmek, turizm için bir çekim merkezi oluşturmak, adada yaşayan (kuzey-güney) ya da turist olarak bulunan farklı etnisitelerden insanları bir araya getirmek, birlikte kamp yapmalarını sağlamak, çok kültürlü yaşamın kapılarını açmak, ekolojik farkındalığı artırmak, katılımcıların anlamlı ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yapılıyor.

İki farklı sahnede farklı müzikler duyulacak

Eşsiz ve büyüleyici bir doğal güzelliği bulunan Alevkayası bölgesinde yer alacak PangeaFestival’de iki farklı sahnede ada genelinden 20’ye yakın Dj ve Mc, yeryüzünün farklı coğrafyalarından çıkan yenilikçi, yaratıcı ve eklektik dünya müzikleri çalacaklar.Multikulti Sahnesinde ağırlıklı olarak çok kültürlü eklektik sound, Second Hand Sound Sahnesi’nde ise underground elektronik müzikler yer alacak.

Spor,sanat,kültür,eğlence bir arada

Festivalde DJ performanslarının yanısıra rehber eşliğinde doğa yürüyüşü yapılacak ve bölgedeki Ermeni Manastırı ziyaret edilecek, dağ yolunda bisiklet turu, Yoga çalışmaları, sanatsal gösteri ve performanslar yer alacak, katılıma açık drumcircle etkinliği düzenlenecek. Festivalde çocuklar için de ekolojik farkındalığı ve sanatsal becerileri artırıcı birçok etkinlik yer alacak.

Ücretsiz otobüs servisi ve çadırda kamp imkanı

RadioPangea ile Second Hand Sound System tarafından birlikte organize edilen festivalde tuvalet ve duşların olduğu çadır alanında konaklama imkanı da olacak Birçok yerden otobüs servislerinin sağlanacağı Festival, 29 Haziran Cuma akşamı 17:00’da başlayıp 1 Temmuz Pazar akşamı saat 20:00’da son bulacaktır. İlk iki günü ücretli,3.gün ise ücretsiz olacaktır.Festivalin tek günlük ücreti 40 TL, iki günlük ücreti ise 60 TL’dir.Festivalde gönüllü çalışmak isteyen, stand açmak veya festival hakkında herhangi bilgi almak isteyen herkes  0533 877 32 56 nolu telefondan festival organizatörlerine ulaşabilir. Güncel bilgileri edinmek isteyenler  ise  www.pangeafestival.org sayfasından gelişmeleri takip edebilirler. Festivale Efes Pilsen’in sponsorluğunun yanısıra  Çağkan Yapı İskele Sistemleri Limited ve Aktaşlılar Mobilya da lojistik sponsor olarak destek vermektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75