banner6

CSO, Gençlik Konseri ile seyircisine kavuştu

banner37

Hem müzikseverlerin hem de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 15 aylık hasreti sona erdi

CSO, Gençlik Konseri ile seyircisine kavuştu
banner99

Murat OBENLER

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), uzun bir aradan sonra seyircinin de katılımıyla bir canlı performans sahneledi.


YDÜ AKKM’de 22 Mayıs Cumartesi akşamı yer alan ve COVID-19 önlemleri çerçevesinde kısıtlı seyirciyle gerçekleşen konser Ali Hoca’nın yönetiminde yapıldı.

banner134


‘Gençlik Konseri’ adı verilen konser, kemanda Gencay Mestan’ın solistliğinde gerçekleşti.


Konseri, sosyal mesafe kurallarına uygun ve maske takarak 200 seyirci ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Daire Müdürü Doç. Dr. Serkan İlseven de izledi. Bu konser CSO’nun 2020 Şubat ayında gerçekleştirdiği seyircili konserden sonraki ilk seyircili konser olma özelliği de taşıyordu.

Başarılı icra, gecikmeyi unutturdu


20 dakikalık gecikmeyle başlayan konser keyifleri bozsa da başarılı canlı icra her şeyi unutturdu


Saat 20.00’de başlaması planlanan ancak devletin resmi televizyonunun başka bir töreni canlı yayın vermesinden dolayı 20 dakika geç başlayabilen konserde Ali Hoca yönetimindeki CSO ilk olarak T. Albinoni’nin, Adagio, Sol minör parçasını seslendirdi.


İkinci olarak ise A.Vivaldi’nin La minör Keman Konçertosu 1. Bölümü, kemancı Gencay Mestan solistliğinde gerçekleşti. Son olarak ise Ali Hoca’dan Sevgi Baladı / Ballade to Joy ilk kez seslendirildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104