banner6

Cumhurbaşkanı Tatar, Renkler Paylaştıkça Çoğalır resim sergisinin açılışına katıldı

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa Türk Belediyesi ile “Another World is Possible” işbirliğinde düzenlenen “Renkler Paylaştıkça Çoğalır” resim sergisinin açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, Renkler Paylaştıkça Çoğalır resim sergisinin açılışına katıldı
banner150

banner150

banner99

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan ve gelirinin Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağışlanacağı serginin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, “Önemli olan birlik ve beraberlik içinde acıları paylaşmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, 6 Şubat deprem felaketinin büyük acılara neden olduğunu, depremde yaşamını kaybedenleri hatırlamanın ve onların anısına böyle etkinliklerde buluşmanın anlamına işaret etti.

30 sanatçının eserlerinden oluşan sergiye emek veren tüm sanatçıları kutlayan ve “Önemli olan birlik ve beraberlik içinde bu acıları paylaşmaktır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, bu acıyı paylaşırken tüm yüreklerin buluştuğu anlamlı etkinliklerin sürdüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yapılan sanatsal faaliyetlerin Kıbrıs Türk halkının öz değerlerini ve yüreğini ileriye taşımakta olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104