Daha büyük sahnelerde, daha  büyük kitlelere ulaşmak istiyorum

banner37

Genç Yetenekler-34

Daha büyük sahnelerde, daha  büyük kitlelere ulaşmak istiyorum
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Melis Nesime Dalkıran, tiyatro alanında kendini geliştirmek için çalışıyor:

 

Daha büyük sahnelerde, daha  büyük kitlelere ulaşmak istiyorum

   Melis Nesime Dalkıran’ın tiyatroya ilgisi 6 yaşında başladı... Şu an 12 yaşında olan, American Academy Nicosia’da eğitim gören Dalkıran, tiyatro, dans ve resimle ilgileniyor.

   Okulda tiyatro kulübüne yazılan Dalkıran, birçok oyunda rol aldı. Sahnede gösterdiği başarı herkes tarafından takdir edildi. Bu takdirler, onun tiyatroya olan ilgisini tutkuya dönüştürdü.

   Sanatın hayatının bir parçası olmasını istediğini belirten Dalkıran, bu alanda kendisini geliştirip, daha çok sahneye çıkmak için Lefkoşa Belediye Tiyatrosu kurslarına yazıldı. Dalkıran, “Daha büyük sahnelerde rol alıp, daha büyük kitlelere ulaşmak istiyorum. İzel hocamın izinden gitmeyi çok isterim” dedi.

   Tiyatronun kendisine birçok bilgi öğrettiğini söyleyen Dalkıran, şöyle devam etti:

   “Bilgi olmadan oynayacağımız şeyin ne olduğunu bilemeyiz.  Tiyatro bilgi ve çalışmanın yanında, doğaçlama yapabilmeyi de hayatıma kattı. Utangaç olmamama rağmen kalabalık karşısında, kendime sahada güvenebilmeyi öğrendim”.

   Sahnede unutamadığı bir anısında da paylaşan Dalkıran, “Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda 3 aylık eğitim sonrasında hazırlanan “Doğanın Çığlığı” isimli oyun da kurt rolündeydim.  Konusu, Avustralya’daki yangında yaşanan doğa felaketini anlatıyordu. Kurt ciddi ve gür sesliydi. Ama ben tiz bir sesle rolümü tamamladım, seyirci çok gülmüştü”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75