“Daha çok sahnede olmak istiyorum”

banner37

Genç Yetenekler-32

“Daha çok sahnede olmak istiyorum”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Defne Muhtaroğlu, tiyatronun kendisini daha iyi ifade etmesini sağladığını belirtti

Daha çok sahnede olmak istiyorum”

   Defne Muhtaroğlu 12 yaşında, American Academy Nicosia’da eğitim görüyor… Hayvanlara düşkün olan genç yetenek, onlarla ilgili kitaplar okumayı ve yeni bilgiler edinmeyi seviyor.

   Derslerinden fırsat buldukça bilgisayar oyunları oynayan Muhtaroğlu, 6 yıl bale yaptığını, şu an sosyal aktivite olarak sadece tiyatroyla ilgilendiğini söyledi.

   Muhtaroğlu, tiyatroya ailesi ve arkadaşlarının teşvikiyle başladığını belirterek Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na yazıldıktan sonra, çok doğru bir karar verdiğini anladığını söyledi.

   Katıldığı çalışmalarda, tiyatroyu tanıdıkça seven Muhtaroğlu, tiyatronun kendisini daha iyi ifade etmesini sağladığını belirtti.

   Mutlu olduğu bu alanla ilgili eğitimler almak, gelişmek ve daha çok sahnede olmak istediğini anlatan Muhtaroğlu, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, 2019-20 sezonunun üç aylık eğitimi sonrasında, Gençlik tiyatrosu ortak yapımı olan “Doğanın Çığlığı” isimli oyunda da rol aldı.

   Muhtaroğlu bu oyunda üstlendiği rolün kendisine hissettirdiklerini şöyle anlattı:

  “Doğa’nın Çığlığı, adlı oyunda keçi rolündeydim. Oyunun konusu, Avusturalya’daki büyük yangındı… Yangının doğayı ve doğadaki canları nasıl etkilediğini anlattık. Birlik olunduğu zaman birçok sorunun ortadan kalkabileceğini göstermeye çalıştık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75