banner6

DAÜ, Çiftçioğlu ve Özokutan'ı ağırladı

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi 5. Uluslararası Kariyer Haftası kapsamında DAÜ mezunu bağımsız film yapımcısı Vasvi Çiftçioğlu ile Doğuş Özokutan’ı ağırladı.

DAÜ, Çiftçioğlu ve Özokutan'ı ağırladı
banner150 banner150 banner151

Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü tarafından düzenlenen “Bağımsız Sinema ve Düşük Bütçeli Film Çalışmaları” konulu söyleşide Çiftçioğlu ve Özokutan, mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Söyleşinin açılış konuşması gerçekleştiren DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan, Çiftçioğlu ve Özokutan'ın düşük bütçeli film yapımı hususundaki başarılarından söz ederek, katılımlarından ötürü teşekkürlerini iletti.

Çiftçioğlu ve Özokutan ikilisinin kısa film gösterimiyle başlayan söyleşi, öğrencilere düşük bütçeli film yapımının incelikleri hakkında bilgi ve deneyimlerin aktarılmasıyla devam etti.

"Düşük bütçeli film yapmak için çok iyi planlama yapmak gerekir"

Konuşmalarında öğrencilere düşük bütçe ile iyi bir film yapabilmenin yollarını anlatan Çitfçioğlu ve Özokutan, ilk adımın iyi bir senaryoya sahip olmakla başladığını ayrıca iyi bir planlamanın da mutlaka gerekli olduğunu söyledi.

Çiftçioğlu ve Özokutan, uluslararası film festivallerinde öğrencilere birçok imkan sunulduğunu belirterek, öğrencilere fakültenin ekipman imkanlarını ve derslerde edindikleri bilgileri çok iyi kullanmaları tavsiyesinde bulundu. 

Söyleşi katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 17:44
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110