Defne Suman, kitabını tanıtacak

banner37

Işık Kitabevi'nin organizasyonuyla düzenlenecek etkinlik, 16 Mayıs’ta Naci Talat Vakfı'nda olacak.

Defne Suman, kitabını tanıtacak
banner99

Yazar Defne Suman, 16 Mayıs’ta Işık Kitabevi'nin organizasyonuyla Naci Talat Vakfı'nda düzenlenecek etkinlikte, okurlarıyla buluşuyor.

Suman, saat 20.00 'de başlayacak etkinlikte Doğan Kitap'ta basılan “Yaz Sıcağı” isimli kitabının tanıtımı yapacak.  Kitabın tanıtım bülteninde şöyle deniliyor:

“Sevda bir kapıdır. Nereye açıldığını bilmezsin, yine de içeri adımını atarsın.

Sanat tarihçisi Melike, İstanbul’daki Bizans kiliselerini gezdireceği Yunan yönetmen Petro’nun kendisini bambaşka bir amaçla aradığını bilemezdi.

banner134
Petro’nun ortaya çıkışının, ailesindeki sır kapılarını bir bir aralayacağını, aşk hikâyelerini, kayıp hikâyelerini, acılı ada hikâyelerini ortaya sereceğini hayal bile edemezdi. ‘Yaz Sıcağı’ bir parçalanma ve kavuşma öyküsü. Baba ile kızın... Kadın ile erkeğin... Ana ile oğlun... İkiye bölünmüş topraklar ile ayrı düşmüş kardeşlerin”.

Defne Suman, kimdir?

Defne Suman, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezinden çıkan makalesi “Feminizm, İslam ve Kamusal Alan” İslam’ın Yeni Kamusal Yüzleri adlı kitapta yayınlandı.

2007 yılında açtığı bloğu “İnsanlık Hali” Türkiye’de ve dünyada çok sayıda okurun düzenli olarak ziyaret ettiği bir site haline geldi. Seyahat günlükleriyle denemelerinden oluşan Mavi Orman 2011 yılında, ilk romanı Saklambaç 2014 yılında, Emanet Zaman ise 2016’da basıldı. Halen Atina ile İstanbul arasında gelip giderek yaşıyor. Roman ve modern toplumda yaşayan insanın psikolojisini araştıran yazılarını yazmayı sürdürüyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75