banner6

Dipkarpaz'da renkli gün

banner37

Cumhurbaşkanı Akıncı, 2'nci Yol Koşusu ve Sanat Festivali'ne katıldı ve bölgenin doğal yapısının bozulmaması gerektiğini dile getirdi

Dipkarpaz'da renkli gün
banner150 banner150 banner151 banner152

Ayşe BULUT

Dipkarpaz Belediyesi’nin düzenlediği 2'nci Yol Koşusu ve Sanat Festivali dün gerçekleştirildi.

Festivale Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da katıldı.

Akıncı, Dipkarpaz’ın, doğal yapısı bozulmadan gelişmesinin önemini vurguladı. Akıncı, Dipkarpaz’ın kentleşmesinden yana olmadığını; buranın doğal yapısının bozulmaması gerektiğini dile getirdi.

Bölgedeki kaplumbağa ve hür eşeklerin korunması gerektiğini söyleyen Akıncı, “Kalkınma demek gelişi güzel yapılaşma demek değildir, kalkınma doğayı koruyarak kollayarak canlıları bir arada yaşatarak mümkündür” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, bölgedeki yapılaşmanın betonlaşma olmadan yapılması, doğanın ve çevre güzelliklerin ön plana çıkarılması ve pansiyonculuğun teşvik edilmesi gerektiğini anlattı.

Gün boyu devam eden etkinlikte yöre halkı kurulan stantlarda ürettiklerini satma imkânı buldu.

Festivale, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufar Erhürman, CTP İskele Milletvekili  Biray Hamızaoğulları, Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli, Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, yabancı turistler ve vatandaşlar katıldı.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun anneler günü nedeniyle bölgede yılın annesi seçilen Dipkarpaz'dan Marifet Güzel ve Kaleburnu'ndan Hatice Yeşilbulut’a hediye takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 08:21
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88