Dünyadan müziğin farkı renkleri Temmuz’da Limasol'da buluşuyor

banner37

14.Rialto Dünya Müzikleri Festivali’nde 7 farklı grup sahne alacak

Dünyadan müziğin farkı renkleri Temmuz’da Limasol'da buluşuyor
banner99

Kıbrıs adasından ve dünyadan farklı müzik gruplarını Limasol’da buluşturacak  14.Dünya Müzikleri Festivali 12 Temmuz Salı gecesi Rumba Attack grubunun performansı ile açılacak.

12 Temmuzda başlayacak ve  1 Ağustos’ta sona erecek  çokkültürlü uluslararası festivalde yer alacak 7 müzikal performans ile Heroes Meydanı  farklı milletlerden birçok müzisyenin rengarenk buluşmasına sahne olacak. Rialto Residency dışındaki tüm konserler Rialto Tiyatrosu karşısındaki Hereos Meydanı’nda yer alacak.

Saat 21:00’de başlayacak halka açık ve ücretsiz olacak konserlerle ilgili detaylı bilgiye www.cyprusrialtoworldmusic.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Festival Programı:

12 Temmuz: Rumba Attack- Flamenko-rumba,Ortadoğu seslerinin rock ve bossanova ile buluşması.

16 Temmuz: Reggetiko Project-Fusiondan folk müziğe, cazdan reggae’ye farklı müzik türlerini aynı sahnede buluşturan çok kültürlü grup.

18 Temmuz: Ioannis Vafeas Trio: Uluslararası caz repertuarı ile Kıbrıslı bestecilerin eserlerini başarıyla sahneye koyan grup.

21 Temmuz : Choral Crossroads- Avrupa,Kıbrıs ve Arap ülkelerinin kültürel farklılıklarını müziğin ortak değerleri ile sahneye koyan farklı ülkelerden müzisyenlerin oluşturduğu koro.

22 Temmuz: Havana Noche: Latin müziğini enerji,tutku ve heyecanını sahneye yansıtan farklı milletlerden 6 müzisyenin oluşturduğu grup.

25 Temmuz: Refugees for Refugees: Suriye, Tibet,Pakistan, Irak, Afganistan ve Belçika’dan müzisyenlerin müzik ile tüm dünyaya bir köprü kurdukları ve kendi kültürleri yansıttıkları çokkültürlü repertuar ile dikkat çeken topluluk.

1 Ağustos: Rialto ResidencySaxafon sanatçıcı Hayden Chisholm koordinasyonunda birçok gencin üflemeli çalgılarla oluşturduğu ve Balkan ile New Orleans müziklerini yorumlayacağı oluşum.3 günlük kamp soucunda topluluk  Lofou köyünde sahne alacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75