Dünyanın yıldızları Fengaros'ta parlayacak

banner37

Dünyadan 23 farklı kültür, 23 farklı müzikal renk Fengaros sahnesine çıkacak

banner87
Dünyanın yıldızları Fengaros'ta parlayacak
banner90
banner99

Murat OBENLER

Kıbrıs’ın en büyük ve en heyecan verici festivali Fengaros (Ay) 8 yıllık yolculuğun en iddialı programı ile 8. kez dünyadan ve Kıbrıs’tan önemli sanatçıları ağırlayacak.

Bu yıl 2-4 Ağustos tarihleri arasında Larnaka yakınlarındaki Pervolia bölgesinde yer alan Journalist Village’de yer alacak festivalde ABD’den Birleşik Krallığa, Güney Afrika’dan işgal altındaki Golan Tepeleri’ne, Almanya’dan Yunanistan’a, İrlanda’dan Kıbrıs’a kadar birçok sanatçı, grup ve DJ iki farklı sahnede sahneye çıkacak.

Aralarında Avrupa turnelerinin ilk konserini yapacak sanatçıların da bulunduğu 23 sanatçı ve DJ’in sahne alacağı 8. Fengaros Müzik Festivali bu yıl dünyaca ünlü isimlerle yeni yetenekleri deniz kenarında kurulacak büyük alanda bir araya getirmeyi amaçlıyor.

En iyiler Fengaros için adaya geliyor

Farklı müzik türlerinde dünyanın en iyileri arasında yer alan New York’tan Joan As Police Woman, Suriye-İsrail sınırındaki Golan Tepeleri’nden TootArd, San Francisco’dan Deerhoof ile Güney Afrika’dan Alice Phoebe Lou ve Berlin’den Tau gibi geleceğin yeteneklerini ağırlayacak Fengaros sahnesinde Stella, Negros tou Moria ve Bazooka gibi mevcut Yunan müziği sahnesinin en ilgi çekici isimleri de sahne alacak.

Kıbrıs adasının en iyi ve aktif müzisyenlerinden belli isimler de 3 gün boyunca festivalde sahne alacak.

Kıbrıslı sanatçılar da Fengaros’ta

Kıbrıslı müzisyenler Cahit Kutrafalı, Marios Takoushis ve Stelios Xydias’dan oluşan Mighty Sugarcane elektronik müzikle cazı birleştirecekleri programları ile 4 Ağustos Cumartesi gecesi Oyun sahnesinde olacak.

Çıktıkları birçok festivalde başarılı performansları ile göz dolduran grup her geçen yıl başarı grafiğini yükseltiyor.

Festivalin ön satışları internetten devam etmek olup festivale günlük veya 3 günlük katılmak isteyen sanatseverler biletleri www.fengaros.com/tickets adresinden satın alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75