banner6

'Durma Sen de Oku'

banner37

LAÜ öğrencileri, üniversite ile Lefke arasındaki otobüs duraklarına kendi imkanlarıyla kitaplık yaptırdı.

'Durma Sen de Oku'
banner99

Aliye ÖZENCİ

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik son sınıf öğrencileri Abdurrahman Akkuş, Hatice Can, Seher Kaval, Tuğçe Erparun, Hazel Emirdar kendi imkanlarıyla LAÜ-Lefke arasındaki anayolda bulunan beş otobüs durağına kitaplık yaptırdı.

‘Durma Sen de Oku’ sloganıyla hayat bulan proje, topluma hizmet dersi kapsamında yapıldı. İki hafta önce başlayan ve aralık ayında sona erecek proje, bölge halkı tarafından da büyük ilgi görmekte.

Duraklarda, “Durma Sen de Oku”, “Dikkat!! Korumak Cahilliğinize Zarar Verebilir”, “Kitabı Eline Dünyayı Sessize Al”, “Kitap Okumak Telefonunuz Pil Ömrünü Uzatır”, “Lütfen Kitapları Karıştırın Okuyan Çalmaz, Hırsızlar Zaten Okumaz”, “ Kitapları Al Oku Yerine Koy” sloganları yer alıyor.

Grup lideri Abdurrahman Akkuş, kendi imkanlarıyla ikisi LAÜ, üçü de Gemikonağı-Lefke arasındaki otobüs duraklarına kitaplık yaptırdıklarını söyledi. Kitaplar kurum, kuruluş, vakıf ve dernekler tarafından temin edildi.

Kitaplar çalındı

Abdurrahman Akkuş, her durağa 20’ye yakın kitap yerleştirdiklerini ama bu kitapların bazılarının çalındığını söyledi. “Projeyi iki hafta önce başlattık, zaman zaman durakları kontrol edip grubumla burada kitap okuyoruz. Maalesef bu iki haftalık süreçte bazı kitaplarımız duyarsız kişi kişiler tarafından yerlerinden alınıp yerine bırakılmadı” diyen Akkuş, projenin sürdürülebilir olması içinde LAÜ yönetimine ve Lefke Belediyesi’ne başvuracaklarını belirtti. Akkuş, kitap severlerin geceleri de kitap okuyabilmeleri için durakların ışıklandırılmasını talep edeceklerini söyledi.

Akkuş, durakları kullanan insanlara “Okumak için kitapları alın ama okuduktan sonra yerlerine geri bırakın. Bırakın ki; başka insanlar da bu hizmetten faydalansın” dedi.

Bu projenin devamlılığını sağlayabilmek için halktan destek beklediklerini ifade eden Akkuş, kampanyaya katkıda bulunmak isteyenlerin “05338612056” telefondan numarasından kendilerine ulaşabileceğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104