banner6

Dylan: Nobel Ödülü, Ay'a çıkmakla eş

banner37

Nobel Edebiyat Ödülü'nün bu seneki sahibi olan ABD'li şarkıcı ve söz yazarı Bob Dylan Stockholm'deki ödül törenine beklendiği gibi katılmadı, onun yerine hazırladığı konuşma okundu.

Dylan: Nobel Ödülü, Ay'a çıkmakla eş
banner99

Rus haber ajansı Sputnik'te yer alan haberde, Dylan'ın, "Yazdığım şarkıların edebiyat sayılabileceğini hiç düşünmedim, bu ödülü almak benim için Ay'a çıkmakla aynı olasılıktaydı" ifadelerini kullandığı belirtildi.

banner134

Dünyanın en prestijli bilim ve edebiyat ödülleri sayılan Nobel Ödülleri, önceki gün İsveç'in başkenti Stackholm'deki İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi'ndeki törenle sahiplerine dağıtıldı. Törene Dylan adına rock şarkıcısı Patti Smith katıldı ve Dylan'ın bir şarkısını seslendirdi. Törenden bir gün önce Nobel ödülü sahiplerinin onuruna düzenlenen resepsiyonda ise Dylan'ın önceden hazırladığı kabul konuşmasını ABD'nin Stockholm Büyükelçisi Azita Raji okudu.

"Büyük isimlerle birlikte anıldığıma inanamıyorum"

Dylan, mesajında ayrıca "Asla hayal edebileceğim ya da geldiğini görebileceğim bir şey değildi. Küçük yaşlarımdan bu yana Thomas Mann, Albert Camus ve Ernest Hemingway gibi büyük edebiyat devlerinin kitaplarını okudum. Ancak onlarla aynı kefeye konulduğumu görmek inanın ki kelimelerin kifayetsiz kaldığı andır" ifadelerini kullandı.   

Patti Smith, sahnede şarkı sözlerini unuttu

Öte yandan Bob Dylan'ın 'A Hard Rain's A Gonna Fall' şarkısını seslendirmek üzere sahne alan Patti Smith, şarkının ortasında sözlerinin bir kısmını unutunca önce güldü ardından son derece gergin olduğunu belirterek özür diledi ve şarkıya devam etti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 15:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104