banner6

EMAA kursiyerlerinin eserleri sergileniyor

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Akdeniz Avrupa Sanat Derneği işbirliğinde düzenlenen 2016-2017 Kış Dönemi Kurslarının sergisi, Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı. 22 Nisan’a kadar açık kalacak olan sergi 10.00- 13.00 ile 15.00- 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

EMAA kursiyerlerinin eserleri sergileniyor
banner99

LTB’den yapılan açıklamaya göre, yetişkinlerin katıldığı ve yaklaşık 1 yıldır süren sanat kursları yağlı boya ve desen kategorisinde gerçekleştirilmişti.
Kurslara katılan kişilere katılım belgesi verilen serginin açılış gecesinde LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile EMAA Başkanı Zehra Şonya kısa birer konuşma yaptı.

Başkan Harmancı: Sanatı daha görünür kılma çalışmamız sürecek

EMAA ile işbirliğinden doğan güzel sonuçlardan mutluluk duyduğunu ifade eden LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belediyeye ait olan ve çeşitli kurumların kullanımında olan binaların işlevselliğine vurgu yaptı. Başkan Harmancı, Başkent Sanat Merkezi gibi aktif faaliyetler yürütülen binaları olduğu kadar, uzun zamandır hiçbir şekilde kullanılmayan binalar da bulunduğunu söyledi ve konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bir tarafta sanat adına yapılan güzel işleri görüyoruz, diğer tarafta ise farklı alanda topluma hizmet edebilecekken atıl durumda bırakılan bazı binalar ile karşılaşıyoruz. EMAA, LTB Eski Merkez Binası’nın sanat adına nasıl kullanılabileceğinin çok iyi bir örneğini sergilemektedir. EMAA bugün üretim bazlı çalışma yaparken, sanatseverler için de bir yuva haline geldi. Söz konusu mekanların ise topluma hizmet edebilecekken kapısına kilit vuruldu. Doğru örnekler üretime yol açıyor yanlış örnekler ise kullanılamayan harabelere ve şehrin utançlarına yol açıyor.”

“Lefkoşalılar sanata yatkın”

LTB ile EMMA’nın ilerleyen süreçte yine güzel projelere imza atacağına inanç belirten Harmancı, 1 hafta içinde 3 sergiye katıldığını ve bu durumun da Lefkoşalının sanata olan yatkınlığının bir göstergesi olduğunu söyledi. Lefkoşalının sanata olan ilgisinin artmasında EMMA’nın da büyük bir rolü olduğunu kaydeden Harmancı, LTB olarak sanatı daha görünür kılma yönünde çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi ve sergi gezildi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 11:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104