banner6

EMAA'nın yaz dönemi kursları sergisi açıldı

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) iş birliğinde düzenlenen yaz dönemi kursları sergisi açıldı.

EMAA'nın yaz dönemi kursları sergisi açıldı
banner99

LTB’den yapılan açıklamaya göre, dün akşam Başkent Sanat Merkezi’nde yer alan sergide  2 ay boyunca farklı atölyelerde üretilen eserler sergileniyor.

4 yaşından başlayarak farklı yaş gruplarına göre düzenlenen ve özel gereksinimli bireylerin de katıldığı kurslarda, farklı yaş gruplarında bireyler, sanatsal faaliyetlerin yanı sıra öğretici bilgiler eşliğinde keyifli zaman geçirdi.

Serginin gezilmesinin ardından kurslara katılan çocuklara da sertifikaları LTB Başkanı Mehmet Harmancı, meclis üyesi Çelen Çağansoy ve kurs eğitmenlerinden Ozan Özgenler tarafından verildi.

Gecede EMAA Başkanı Zehra Şonya bir konuşma yaparak, LTB ile işbirliklerinin devam ettiği ve dernek olarak bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Harmancı: Bağnazlığa karşı özgür ve düşünebilen insanlar yetiştirmeliyiz

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise konuşmasında sanatın aydın insan yaratmadaki önemine değinerek, bağnazlığın ve gericiliğin artışa geçtiği merkezinde olduğumuz bu coğrafyada özgür ve düşünebilen bireyler yaratmak ve sanatı yaşam felsefesi yapan toplum olmanın önemine işaret etti.

Kurslara katılımdaki ciddi artış yanında içerikteki farklılıklara da dikkat çeken Başkan Harmancı, özellikle üç boyutlu sanat atölyesi gibi kursların ufuk aydınlatan bir noktaya doğru gittiğini belirtti ve kursların devam edeceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 14:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104