Farklı renklerin yarattığı sinerji

banner37

Uluslararası Kıbrıs Çağdaş Dans Festivali, İsviçreli Mafalda’nın Zick Zack Puff gösterisiyle sona erdi

Farklı renklerin yarattığı sinerji
banner99

Murat OBENLER

Bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Kıbrıs Çağdaş Dans Festivali, İsviçreli Mafalda Topluluğu’nun hem çocuklar ve gençler hem de yetişkinler için hazırladığı Zick Zack Puff adlı gösteriyle sona erdi.

banner134
Limasol’daki Rialto Tiyatrosu’nda sahnelenen 3 kişilik gösteride farklı renklerin, dinamiklerin ve kişiliklerin bu farklılıklarını kullandıkları zaman bir sinerji yaratarak, içinde bulundukları durumu bir avantaja dönüştürmesi anlatılıyor.

Sahne balonları ve kâğıt yığınları yardımıyla sanat

Birlikte olunarak engellerin üstesinden gelmeyi ve en zor durumlarda bile bu bütünlükçü düşünce ile yeni bakış açıları yaratmayı anlatan gösteride, kareograf Teresa Rotemberg, sahne balonları ve kâğıt yığınları da kullanarak hazırladığı kıyafetlerle çocukların da zevk alacağı bir dans gösterisi ortaya çıkarıyor.

Çeşitlilik ve değişimin kabulünü öne çıkaran bir felsefeyi savunan topluluk, soyut ve eğlenceli gösterileri Zick Zack Puff ile hem aralarında mülteci çocukların da bulunduğu küçüklerin hem de yetişkinlerin beğenisini topladı. Festival, oyun sonrasında ikinci kattan salona balonların bırakılması ve çocukların balonlarla oynaması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75