banner6

Fikri'den, musiki dolu bir hadise

banner37

Karayel’in solist olarak yer aldığı Fasıl Orkestrası, Kumarcılar Hanı’nda büyüleyici bir TSM konseri sundu.

Fikri'den, musiki  dolu bir hadise
banner99

Murat OBENLER

Birçok müzik türünde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ülkemizin müzik kültürüne önemli katkıları olan sanatçı Fikri Karayel, bu kez de Türk Sanat Müziği türünde hazırladığı "Fikri’nin Türk Sanat Hadisesi” projesi konseriyle tüm sanatseverleri bir kez daha büyüledi.

Karayel ve Atakan Sarı tarafından proje için özel olarak oluşturulan Fasıl Orkestrası ve vokal Ayşenur Aydın, Kumarcılar Hanı’ndaki Mekhan Cafe’de sanatseverlerle buluştu. Fikri Karayel yaklaşık 2 saat süren konserinde yorumu ve performansıyla mekânı dolduran seyircilerin büyük beğenisini kazandı. Konsere gelen birçok sanatsever de yer darlığından dolayı içeriye giremeden geri döndü.

Musikinin unutulmaz eserleri, Kumarcılar Hanı’na yakıştı

Klasik düzenlemelerine sadık kalınarak adamızın önde gelen sanat müziği ustaları tarafından hazırlanan, elektronik enstrümanların kullanılmadığı, TSM’nin en otantik halini seyirciye hatırlatmayı hedefleyen projede solist Karayel ve Fasıl Orkestrası, Türk müziğinin ve edebiyatının Rönesans’ını süsleyen klasik ve modern bestecilerin eserlerinin yer aldığı bir repertuarla seyircileri adeta musikide bir yolculuğa çıkardı.

Konserde Alaturka, Kalbim Ege’de Kaldı, Benzemez Kimse Sana, Gamzedeyim Deva Bulmam, Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine, Rüzgar Söylüyor, Sazlar Çalınır Çamlıcanın Bahçelerinde, Kimseye Etmem Şikayet, Ömrümüzün Son Demi, Dönülmez Akşamın Ufkundayım, Avuçlarımda Hala gibi unutulmaz TSM eserleri yanında yakın dönem bestecilerinin Aşk Bu Değil, Yine mi Çiçek gibi şarkılarını icra eden Karayel ile Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim ve İçin İçin Yanıyor eserlerini seslendiren Ayşenur Aydın sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Nenesi Fikri’ye çiçek verdi

Fikri Karayel (solist), Atakan Sarı (kemençe/piano), Adil Sönmez (ud), Halil Selçuk (kanun), Kasım Eryurt

(keman), Serkan Çırakoğlu (vurmalı sazlar), Mertcan Kiranda (klarnet) ve Ayşenur Aydın’dan (vokal) oluşan Fasıl Orkestrası konser boyunca büyük alkış alırken gecenin en duygusal anı ise nenesi Destine Karayel’in sahnenin önüne kadar gelerek Fikri Karayel’e çiçek vermesiydi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104