banner6

Finali 'Keşanlı Ali Destanı' yaptı

banner37

Lefkoşa Türk Lisesi Tiyatro Kolu’nun hazırladığı LTL 1. Tiyatro Şöleni, Geçitkale’de sahnelenen oyunla sona erdi.

Finali 'Keşanlı Ali Destanı' yaptı
banner151

Murat OBENLER

Lefkoşa Türk Lisesi (LTL) öğrencilerinden oluşan Tiyatro Kolu üyelerinin hazırladıkları iki oyundan oluşan “LTL 1.Tiyatro Şöleni” Geçitkale’de sahnelenen “Keşanlı Ali Destanı” oyunu ile sona erdi.

12 Haziran’da “Deli Bayramı” oyununun Lefkoşa’da sahnelenmesi ile başlayan ve sonrasında aynı oyunun 15 Haziran’da Beyarmudu’nda sehnelenmesi ile süren şölen, Haldun Taner’in yazdığı, İzel Seylani’nin yönettiği “Keşanlı Ali Destanı” oyununun Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’nde yer alan sahnesi ile sona erdi.

17 Haziran Cumartesi gecesi sahnelenen oyunu LTL Tiyatro Kolu’ndan da sorumlu Müdür Muavini Mustafa Kemal Küçüksönmez ve Cumhuriyet Lisesi yöneticilerinin de aralarında bulunduğu Geçitkaleli tiyatroseverler izledi.

Seylani: LTL’li gençlerin tiyatro isteği ve azmi takdire şayan

Geçitkale’de tiyatro severlerle buluşan tek perdelik mizah yönü oldukça yüksek olan müzikli oyunda seyirciler keyifli saatler yaşarken oyun sonrasında gençler uzun süre alkışlandı.

Oyun sonrasında sahneye çıkan oyunun yönetmeni İzel Seylani, Geçitkale’nin kendisi için özel önemi olan bir yer olduğunu ifade ederek uluslararası festivallerde gösterilen ve kendisine en iyi erkek oyuncu ödülünü de kazandıran Talat Gökdemir’in yönettiği “Haftasonu” filmini çektikleri yer olan Geçitkale’nin insanı ile çok güzel zamanlar geçirdiğini, çok iyi insanlarla tanıştığını kaydetti.

LTL’nin gençlerinin, okul yönetiminin de büyük destekleri ile 2 yıldır büyük bir heyecanla ve kararlılıkla tiyatro oyunları çalıştığını ve başarıyla sahnelediğini kaydeden Seylani, takdire şayan olan gençlerin bu tiyatro sevgisi ve azmini alkışlamak istediğini ifade etti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 13:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110