banner6

Genç Sanatçılar Resim Yarışması'na son başvuru 15 Mayıs

banner37

Kültür Dairesi’nin her düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması’na başvuruların 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar yapılması gerekiyor.

Genç Sanatçılar Resim Yarışması'na son başvuru 15 Mayıs
banner90
banner99

Katılım detayları şartnamede belirtilen yarışma için başvurular  Kültür Dairesi’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi’ne mesai saatleri içinde  “Eser Alındı” formu karşılığında yapılacak.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre yarışmanın seçici kurulu “Doç. Dr. Ümit İnatçı, Öğretim Görevlisi ve Görsel Sanatçı Oya Silbery ve Resim Öğretmeni ve Grafik Tasarım Sanatçısı Mehmet İlkerli” olarak belirlendi.

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında, 1 Ocak 1982 ve 31 Aralık 2001 tarihleri içerisinde doğan tüm ressam ve resim sanatına ilgi duyan KKTC vatandaşları katılabilecek.

Kültür Dairesi’nin kayıtlı mail listesine gönderilmiş olan Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Şartnamesi, Daireden ve Dairenin www.kktckulturdairesi.com adresli web sayfasından alınabiliyor. Yarışmaya katılmayı arzu edenler kulturdairesi@yahoo.com adresine e-posta göndererek de şartnameyi edinebilirler.

9.’su gerçekleştirilecek yarışma, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

Ödüllerin tümünü veya bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbest olan seçici kurulun, yarışmada sergilenmeye değer bulacağı eserler içerisinden belirleyeceği üç esere, derecelendirme yapılmaksızın başarı ödülü verilecek. Başarı ödülü almaya hak kazanacak eserlerin her birine 2,000TL’lik ve mansiyona da 750TL’lik para ödülü ile plaket verilecek. Seçici kurulun sanatçıyı teşvik amacıyla belirleyeceği jüri özel ödülüne de plaket verilecek. Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Sergisi ise 6 - 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Foto: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104