banner6

'Genç Sanatçılar Resim Yarışması'nın sonuçları açıklandı

banner37

Kültür Dairesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın derecelendirme yapılmaksızın verilen üç başarı ödülü; “No:4” isimli eseriyle Burçin Pehlivan’ın, “Leş” isimli eseriyle Direnç Betmezoğlu’nun ve “Boğa” isimli eseriyle Selma Jasmin Devin’in oldu.

'Genç Sanatçılar Resim Yarışması'nın sonuçları açıklandı
banner151 banner143

Kemal Behcet Caymaz’ın “Çocuk Olmak IV” isimli eseri ise mansiyona layık bulundu. 9’uncu Genç Sanatçılar Resim Yarışması’nın ödülleri açıklandı.

21 eser sergilenmeye değer bulundu

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, 42 eser ile 12 kişinin katıldığı ve seçici kurul üyeliklerini Doç. Dr. Ümit İnatçı, Öğretim Görevlisi ve Görsel Sanatçı Oya Silbery ile Resim Öğretmeni ve Grafik Tasarım Sanatçısı Mehmet İlkerli’nin yaptığı yarışmada 7 kişinin 21 eseri sergilenmeye değer bulundu.

Kültür Dairesi’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Genç Sanatçılar Resim Yarışması, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştirildi.

Sergi 6-16 Haziran’da

Başarı ödülü almaya hak kazanan eserlerin her birine 2 bin TL ve mansiyona da 750TL’lik para ödülü ile plaketlerin verileceği ödül töreni ve Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Sergisi, açılışı 6-16 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sergide ödüllü eserlerle birlikte sergileme alan Tünay Özyay’ın “Zamanda Yolculuk”, “Bereket”, “Anılar” ve “Reina de oro”; Jasmine Dinand’ın “Kendini Bulmak” ve “Kendini Bulmak 2”; Burçin Pehlivan’ın “No:1”, “No:2” ve “No:3”; İbrahim İnce’nin “5’oclock Drawing” ve “Alienated Apples”; Direnç Betmezoğlu’nun “Nilüfer”; Selma Jasmin Devin’in “Atölye No:1” ve “Atölye No:2” ve Kemal Behcet Caymaz’ın “Çocuk Olmak I”, “Çocuk Olmak II” ve “Çocuk Olmak III” isimli eserleri de sanatseverlerin izlenimine sunulacak.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 15:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104