“GMHT, var olduğu sürece bu ekipte ben de varım”

banner37

Genç Yetenekler-27

“GMHT, var olduğu sürece bu ekipte ben de varım”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Ahmet Tanverdi, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun ilk üyelerinden

“GMHT, var olduğu sürece bu ekipte ben de varım”

   Ahmet Tanverdi, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Elektrik Teknisyenliği bölümünde eğitim görüyor.

   Beyarmudu’nda yaşayan Tanverdi’nin hobileri arasında tiyatro, müzik ve spor var… Gitar çalmak ve bisiklet sürmek ise hayatının vazgeçilmezi…

   Tiyatroya olan sevdası ise ilkokul yıllarında başladı.

   Okulun tiyatro kulübünde birkaç kez görev aldıktan sonra, tiyatroda kendini geliştirmeye karar veren Tanverdi, 2014’te Beyarmudu Belediyesi’nin himayesinde kurulan Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’na (GMHT) katıldı.

   GMHT’nin ilk üyelerinden olan ve altı senedir bu tiyatro ekibinde yer alan Tanverdi, “GMHT bölge halkı ve bizler gençler için büyük bir kazanç.  Hocamız İzel Seylani’nin eğitmenliğinde ekip olarak çok iyi işler yaptık. 2014’den bugüne bir çok tiyatro oyunuyla sahne aldık, turne ve festivallerde tiyatro severlerle buluştuk” dedi.

   Tanverdi, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu var olduğu sürece, kendisinin de bu ekipte yer almaya ve oyunlar oynamaya devam edeceğini vurguladı.

   “Nor Betmez”, “Şaman”, “Papaz Nikahı”, “Ejderha Tepesi” ve “Hakamanki” oyunlarında rol alan Tanverdi, tiyatro ile sosyalleştiğini ifade ederek, sadece tiyatro değil sanat üzerine bir çok bilgi edindiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75