Gülsin Onay ve CSO, Bellapais Manastırı’na yakıştı

banner37

Büyük ilgi gören konser CSO’nun yeni sezonunun açılış konseriydi

banner87
Gülsin Onay ve CSO, Bellapais Manastırı’na yakıştı
banner90
banner99

Murat OBENLER

17. Uluslararası Kıbrıs Müzik Festivali kapsamında  KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) dün akşam (11 Ekim Cuma) Bellapais Manastırı’nın muhteşem atmosferinde yeni sezonun açılış konserini verdi.

Türkiye’nin önemli piyano sanatçılarından Gülsin Onay’ın solist olarak yer aldığı konseri Cumhurbaşkanı Mustafa akıncı ve eşi, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve eşi, festival sponsoru firmaların yöneticilerinin yanısıra adanının dört bir yanından müzikseverler izledi. Bellapais Manastırı  sanatseverlerin yoğun bir ilgisi karşısında insanları sığmazken bazı sanatseverler konseri ayakta veya bahçe bölümünden takip etti.

Chopin ustası Gülsin Onay’dan usta işi performans

Konserin ilk bölümünde dünyanın en önemli Chopin yorumcularından birisi olarak kabul edilen dünyaca ünlü piyano virtüözü Gülsin Onay, Ali Hoca yönetimindeki KKTC CSO eşliğinde Frederic Chopin’in Fa minör 2. Piyano Konçertosu’nu yorumladı. Gülsin Onay sanatseverler tarafından ayakta alkışlanırken tekrar sahneye gelerek 2 eser daha seslendirdi. 

Konserin ikinci bölümünde ise CSO, Ali Hoca’nın Kıbrıs Kapriçyosu’nu seslendirdi.

  1. Kıbrıs Müzik Derneği’nin düzenlediği  Cumhurbaşkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde, Telsim ana sponsorluğu ile Deniz Plaza, Rocks Hotel, Bellapais Gardens, Kybele Turizm, Huzur Ağaç, Major Music ve Kösezade Turizm’in katkılarıyla gerçekleştirilen festivalde 15 Ekimde Vassia Alati (Soprano) & Natania Hoffman (Çello) & Çağıl Cansu Şanlıdağ (Piyano) Konseri ,17 Ekimde ise  LBO Konseri “Ennio Morricone Film Müzikleri” (Şef: Oskay Hoca) konseri yer alacak. Festitival 1 Kasım’a kadar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108