Gurbetlerin yaşamı

banner37

Prime Four’un “Kıbrıs’ın Son Gurbetleri” sergisinden siyah-beyaz kareler

banner87
Gurbetlerin yaşamı
banner99

   Yıltan Taşçı, Mustafa Evirgen, Ceyhan Özyıldız ve Mustafa Müezzinoğlu’ndan oluşan Prime Four Fotoğraf Grubu’nun “Kıbrıs’ın Son Gurbetleri” fotoğraf sergisinden seçkileri sizlerle buluşturmaya devam ediyorum.

   Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından açılan sergide, Prime Four Fotoğraf Grubu’nun üç yılı aşkın sürede Lefkoşa, Mağusa, Limasol, İskele, Akova ve Güzelyurt bölgelerinde çektiği ve gurbetlerin yaşantısını yansıtan 83 fotoğraf, fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunuldu.
   Sergide ayrıca, 169 fotoğraftan oluşan “Kıbrıs’ın Son Gurbetleri” adlı kitap da yüzde 25 indirimle satışa çıktı. Serginin gezilmesinin ardından, Prime For Fotoğraf Grubu, kitabı satın alan fotoğraf severlere kitaplarını imzaladı.
   Geçen haftaki seçkimde “ Kıbrıs’ın Son Gurbetleri” sergisinden renkli fotoğrafları beğeninize sunmuştum. Yakın çevremden birçok kişi “Sergideki siyah-beyaz fotoğraflar çok daha etkileyiciydi; siyah-beyaz kareleri de yayınlamalısın” eleştirisini getirdiler bana.
   Bugünkü seçkimde, Prime Four üyelerinin “Kıbrıs’ın Son Gurbetleri” sergisinden siyah-beyaz kareleri beğeninize sunuyorum.

 

Ceyhan Özyıldız
 

Mustafa Evirgen

Mustafa Müezzinoğlu

Yıltan Taşçı
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96