GÜSAD'ın festivaline katılan gruplardan Gençlik Dairesi'ne ziyaret

banner37

Güzelyurt Sanat Derneği (GÜSAD) 21. Uluslararası Güzelyurt Kültür Sanat Festivali kapsamında katılımcı gruplarla birlikte Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nu ziyaret etti.

banner87
GÜSAD'ın festivaline katılan gruplardan Gençlik Dairesi'ne ziyaret
banner90
banner8

Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, GÜSAD Başkanı Ayhan Bıçaklı, ziyarette yaptığı konuşmada, 21’incisini düzenledikleri etkinliğe Nazilli Belediyesi Mehter Takımı, Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Kalk Dansları Topluluğu ve Hindistan Raju Panel Dans ve Ritm grubunun katıldığını söyledi.

Ayhan Bıçaklı, amaçlarının, uluslararası festivalle ülke tanıtımına katkı koymak ve Güzelyurt halkına farklılık yaratmak olduğunu kaydetti. Bıçaklı, festivalin gerçekleşmesine katkı koyan tüm kesimlere ve Gençlik Dairesi’ne teşekkür etti.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, ülkede gerçekleşen uluslararası festivallerin önemine dikkat çekerek, bu tür etkinliklerin tüm çevrelerce desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Başta Türkiye’den gelen ekipler olmak üzere tüm misafir gruplarla sıkı ilişkiler kurulduğunu da belirten Eroğlu, kültür ve sanatın tüm insanları ve toplumları birleştirdiğini, farklılıkları ortadan kaldırdığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75