Hayalleri gerçeğe dönüştü

banner37

banner87
Hayalleri gerçeğe dönüştü
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Sahra Şehsüvaroğlu, izlediği tiyatro oyunlarında sahnede devleşen oyuncuların yerinde olmayı çok istiyordu

Hayalleri gerçeğe dönüştü
 

Her insanın hayatında örnek aldığı kişiler vardır. Hayallerini besleyen, güçlendiren ve gelecek planları için bir yol çizmesine yardımcı olan kişiler...
   Sahra Şehsüvaroğlu da, izlediği tiyatro oyunlarında sahnedeki oyuncuları hayranlıkla izledi; bir gün kendisinin de, o sahnede perde açılıp ışıkları altında bir oyunda rol aldığını hayal etti.

Ne istediğini bilen biri olarak, bu hayallerini gerçekleştirmek onun için zor olmadı, istek ve azimle önce okulda sonra Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun çocuk kurslarına yazıldı.
   Kısa bir süre sonra göstermiş olduğu başarıyla oyunlarda rol almaya başladı.
   Şehsüvaroğlu, “Tiyatro insan hayatına anlam katan en iyi sanat dalıdır. Ben tiyatro sahnesinde kendimi dış dünyaya daha iyi anlatabiliyorum artık” dedi.

“Aileme küçük gösteriler hazırlardım”
 

Sahra Şehsüvaroğlu, 11 yaşında. 9 Eylül İlkokulu’nda 5. sınıf öğrencisi.
   Tiyatroya olan sevdası, öğretmenleriyle, okul arkadaşlarıyla ve ailesiyle gittiği tiyatro oyunlarında izleyici koltuğunda otururken başladığını anlatan Şehsüvaroğlu, şöyle diyor:

“Her tiyatro izlemeye gittiğimde, sahnedeki oyuncuları hayranlıkla izlerdim. Hep onlar gibi bir gün sahnede olmayı ve final de alkış seslerini hayal ederdim.
   Evde aileme küçük gösteriler hazırlardım. Onlarda hep destekçim oldu. İki yıl önce okuldaki tiyatro derslerine katılarak bu hayalim için ilk adımı attım. Şimdi ise LTB Gençlik Tiyatrosunda bu hayalimde bir adım daha ileriye gittim. Ben küçükken herkes bana sanatçı bir ruhum olduğunu söylerdi. Haklıymışlar, şu an İzel Hocam ile yürüdüğüm bu yolda çok mutluyum. Daha güzel eserlerde görev alabilmek ve ileride en az onun kadar iyi bir tiyatrocu, sanatçı olabilmek istiyorum”.

“Kalbim yerinden çıkacaktı”
 

Küçük ve büyük her insanın hayatında unutamadığı anılar vardır. Okulda ve tiyatro hayatında başarılı olan Şehsüvaroğlu, tiyatro sahnesinde unutamadığı bir anısını da bizlerle paylaştı:
   “Ben daha önce çıktığım tiyatro gösterilerinde hiç konuşmamıştım. Ta ki, Şubat ayında oynadığım role kadar. Orada iki rolüm vardı, kuş ve kuzu. Bu rollerimin sözleri de vardı. İşte tam o anda onlarca seyircinin önünde yüksek sesle konuşmam gerekti. Kalbim yerinden çıkacaktı ama tüm cesaretimi topladım ve hiç hata yapmadan konuştum. Çok heyecanlanmıştım, o anı hiç unutamayacağım”.
   Şehsüvaroğlu, her sahne deneyimi kendisine yeni bilgiler ve hayatına mutluluk kattığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75