banner6

“Hayatınıza Dokunabilir miyim?”

banner37

KİTAP ÖNERİSİ (2)

“Hayatınıza Dokunabilir miyim?”
banner151

Aliye ÖZENCİ

Yazar Ayşe Tural’ın 15’inci eseri;

“Hayatınıza Dokunabilir miyim?”

   Ayşe Tural’ın 15. kitabı olan “Hayatınıza Dokunabilir Miyim?”, anı-deneme türünde bir kitap. Kitabını torunları Tan ile Aslan’a ithaf eden Tural, bu konudaki duygularını kitabının 4. sayfasında “Torunlarım Tan ile Aslan’a bana armağan ettikleri yaşam sevinci için” ifadeleriyle dile getirdi.

   Tural, kitabın önsözünde, “Sizinle olmak, size ulaşmak, size dokunmak, dünyanın en harika duygusu, var olduğunuzu bilmek, sevginizle ısınmak güneşi tutmak gibi… Hayatı paylaştıkça çoğalacak sevgi, hayatı paylaştıkça güzelleşeceğiz, daha bir insan olacağız… İyi ki varım iyi ki varsınız, iyi ki varız.. Tanrının yüreklerimizi sevgi, mutluluk ve huzurla doldurmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
   Kitapta yer alan yazılar kısa ve açık bir dille anlatılırken, düşündürüp aydınlatıyor. Hayata dair mesajlar da var. Yazar yazılarını her yaş grubundan aldığı düşünce ve sevgiyle bütünleştirerek okuyucularına ulaştırıyor.

   Kitap tam anlamıyla yazarın duygularıyla pekişmiş…

   Yazar’la gerçekleştirdiğimiz bir söyleşide, yazılarını yazmaktaki sebebini şöyle ifade etmişti:

   “Ben yazarlığımın yalnızlık olduğunu düşünmeyen ender insanlardan olabilirim… Bana hayat veren insan çünkü… Dostluklar… Doğa… Sevgi… Aşk… Merhabalar…”.

Ayşe Tural kimdir?

   Yazar Ayşe Tural, Çanakkale doğumlu. 1975 yılından beri Kıbrıs’ta yaşıyor. 23 yıllık gazetecilik deneyimi bulunan Tural, ulusal birçok gazetede yazarlık yaptı, dergilerde ise gezi yazıları ve röportajları yayınlandı.

   Kıbrıs, Balkanlar, Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu’nun kurucusu üyesi olan Tural, yurtdışı ve ülkemizdeki okullarda gerçekleştirdiği söyleşilerle de tanınıyor.

   Yazar Ayşe Tural’ın bu sevgi dolu eserine tüm kitapevlerinden ulaşabilirsiniz.

   ESERLERİ: Farklısınız / şiir / 1997; Sevgileri Yarına Bırakma / şiir / 1998; Biraz Mutluluk Alır mısınız? / anı- deneme / 1999; Benim Adım Şiir / şiir / 2000; Gökkuşağı / çeşitli dillere çevrilmiş şiirlerim / 2003; İyi ki Varsınız / anı- deneme / 2005; Yüreğin Çağırdı Beni / şiir / 2006; Hayat Bir Şölendir / anı- deneme / 2006;

Aşkın Kum Saati / şiir / 2009; Sensiz / Özbekçe'ye çevrilmiş şiirlerim - Alişir Tursunov / 2010; Adı Sevmekle Başlasın / anı- deneme/ 2011; Sevmeye 5 Kala / şiir / 2012; Bu Dünya Sizin / şiir / 2013; Bakışların Çağırdı Beni / şiir CD / 2014; Hayatınıza Dokunabilir miyim? / anı-deneme / 2015; Kalbimin Ateş Böcekleri / şiir / 2017;

Yaşamın Büyüsü / anı- deneme / 2019.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104