Her gün yeni bilgiler öğreniyorum, güzel insanlar tanıyorum

banner37

Genç Yetenekler-3

banner87
Her gün yeni bilgiler öğreniyorum, güzel insanlar tanıyorum
banner90
banner8

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Aliye ÖZENCİ

Şadan Hoca, küçük yaşta ailesinin desteğiyle bir birinden farklı sosyal aktivitelere katılma şansı elde etti. Hoca, gittiği bu etkinliklerden kendisini en çok etkileyenin tiyatro olduğunu söyledi

Her gün yeni bilgiler öğreniyorum, güzel insanlar tanıyorum

Kişisel gelişim için, her insanın sosyal aktivitelere önem vermesi gerekiyor.

Uzmanlar, motivasyonu artıran, zinde kalmayı sağlayan, yeni bilgiler öğreten ve kişiyi geliştiren sosyal aktivitelerin önemine her zaman dikkat çekiyor.

Şadan Hoca da farklı sosyal aktivitelere katılarak kendini geliştiren gençlerimizden biri… 16 yaşındaki Hoca,

deneyimlediği aktiviteler arasından en çok tiyatroyu sevdi.

Hoca, tiyatronun kendisine her zaman yeni bilgiler öğrettiğini ifade ederek, “Tiyatro, kendime güvenimi, sosyalleşmemi ve güzel insanlar tanımamı sağlıyor” dedi.

banner134

“Her sahneye çıkışım yeni bir deneyim”

Şadan Hoca, Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’ndaki tiyatro eğitimlerine katılıyor.

Hoca, tiyatroyla tanışmasını şöyle anlatıyor:

“Bölgemizde tiyatro atölyesi çalışmalarının başlamasıyla oldu. Başta katılmakta çekingen davrandım ama çok sevdiğim bir ablamın beni cesaretlendirmesiyle atölye çalışmalarına katıldım. Hocamız İzel Seylani sayesinde de tiyatro adına güzel şeyler öğrendim ve deneyimledim”.

Şadan Hoca, tiyatro hayatına girdikten sonra kendisini daha iyi ifade edebildiğini, bu sanat dalının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Hoca, tiyatronun kendisine hissettirdiği güzel duygulardan dolayı, hayatının hep bir parçası olarak kalmasını istediğini vurgulayarak tiyatronun hayatına girdiği günden bugüne kendisine kattığı değerleri de şu cümlelerde dile getirdi:

“Benim için her sahneye çıkışım yeni bir deneyim ve unutulmaz bir anı olarak kalıyor. Hayatımda tiyatro olduğu için çok şanslıyım çünkü yeni şeyler öğrenmekle birlikte kendime güvenimi, sosyalleşmemi ve güzel insanlar tanımamı sağlıyor”.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75