banner6

Hocaları adına sergi düzenlediler

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü (GİT) Öğretim Elemanları tarafından merhum Doç. Dr. Atila Türk anısına “Sen Hiç Öldün mü?” konu başlıklı sergi düzenlendi.

Hocaları adına sergi düzenlediler
banner151 banner143

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 5. Öğretim Elemanları Sergisi’nde; Doç. Dr. Gökçe Keçeci, Öğr. Gör. Eser Keçeci, Öğr. Gör. Gazi Yüksel, Öğr. Gör. Mustafa Ersenal ve Öğr. Gör Selma Gürani ile beraber Ar. Gör. Fuat Boğaç Evren, Arş. Gör. Merve Akgül ve Asistan Savaş Güngör’ün çalışmalarının yer aldığı bildirildi.

YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili ve Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Keçeci’den alınan bilgiye göre, her yıl geleneksel olarak  gerçekleştirilen GİT Öğretim Elemanları sergisinde bir önceki yıl Atila Türk de katılımcı olarak eserleriyle yer aldı. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen sergide; kolaj, illüstrasyon, video, yağlı boya ve karışık teknik yerleştirme çalışmaları izlenebilecek.

Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ  “Hocamızı üç ay önce kaybettik, büyük üzüntü içerisindeyiz. Atila Türk’ün yazıp çizdiği ve felsefi bir yaklaşımla işlediği konulara değinerek bu sergide onu yaşamak-yaşatmak adına ‘Sen Hiç Öldün mü?’ konusunu ele almak istedik” dedi.

Atila Türk’ün kolaj ve ekslibris çalışmalarına da yer verilen sergide, mezuniyet törenlerinde giydiği özgün cübbe de izleyicilerle buluşturuldu.
 “Sen Hiç Öldün mü?” adlı 5. GİT Öğretim Elemanları Sergisi, 13 Aralık Salı günü saat 17.00’ye kadar  Bedesten’de, ilgi duyan sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 17:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104