banner6

Hünerlerini kağıda döktüler

banner37

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 25.’sİ düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 20. Resim Çizme Şölen yapıldı.

Hünerlerini kağıda döktüler
banner150

banner150

banner99

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, her yıl 27 Mart- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 25. Gazimağusa Çocuk Festivali, bu yıl da binlerce çocuğu birbirinden renkli etkinliklerde buluşturmaya devam ediyor.

Çanakkale Ortaokulu ve Şht. Hüseyin Akil İlkokulu’nda gerçekleştirilen 20. Resim Çizme Yarışması’na katılan çocuklar, hünerlerini resim kâğıdına döktü. Yarışmada 1 ve 2. sınıflar “Ailemiz”, “Sevdiğim Mevsim” konularını; 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Lunapark’ta Eğlence ” veya “Göçmen Kuşlar Gölette” konularını işlediler. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin çocukların yeteneklerini ön plana çıkaran etkinliklerinden biri olan Resim Çizme Şöleni’nde dereceye girenler Türksal İnce başkanlığında Taylan Oğuzkan, Cemal Tunceri, Zühre Özkaraman ve Ali Genç’ten oluşan jüri tarafından belirlenecek.

Etkinlikte bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak Mağusa Kültür Derneği ile Gazimağusa 25. Çocuk Festivali kapsamında 20. Resim Çizme şöleni düzenlemekten heyecan duyduklarını ve 15 Nisan Dünya Sanat Günü olmasından dolayı şölene katılan çocukların hepsini birer sanatçı olarak gördüğünü ifade etti. Arter, 850’nin üzerinde katılımın olduğu şölen havasındaki etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluğunu ifade etti.

Şölene gösterilen ilgi Arter'i memnun etti 

Arter, çocukların duygularını ve yeteneklerini gösterebilmesi açısından etkinliklerin çok önemli olduğunu, şölene gösterilen ilginin kendisini mutlu ettiğini ve Gazimağusa Belediyesi olarak sanata ve spora desteğe devam edeceklerini, çocukların ve gençlerin yüzlerinin gülmesini istediklerine vurgu yaptı. Arter, büyük katılımdan dolayı velilere, öğrencilere ve organizasyonun yapılmasında gönüllü çalışan Mağusa Kültür Derneği’nin eğitmenlerine, jüri üyelerine, okul idarecilerine ve katkısı olan öğretmenlere teşekkür etti.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları da konuşmasında, Mağusa Kültür Derneği olarak yıllardır tamamen gönüllü olarak, çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade etti. Cumaoğulları, çocukların yaptığı etkinliklerde gelişmelerini sağlamanın önemli olduğunu, şölene yüksek katılım gösteren velilere, öğrencilere ve gönüllü olarak görev yapan öğretmenlere, bu anlamlı şölene kapılarını açan Çanakkale Ortaokulu ve Hüseyin Akil İlkokulu yönetimine, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter etkinlikte, okul yöneticilerine katkılarından dolayı hediyeler de verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104