banner6

Hüseyin Avni Danyal, Barış Akarsu’nun Babasını Canlandırıyor…

banner37

"İlk Kez Var Olan Birini Oynadım"

Hüseyin Avni Danyal, Barış Akarsu’nun Babasını Canlandırıyor…
banner99

“İsmail Ege Çok Çalıştı Çok da İyi Söyledi”

Hüseyin Avni Danyal'ı, Barış Akarsu'nun babası Selahattin rolünde izleyeceğiz. 18 Kasım'da vizyona girecek filmde Danyal, acıların en büyüğünü yaşayan karakterle aynı sette bulunmanın buruk olduğunu söyledi.

İzleyiciler, sayısız tiyatro oyununda, dizide ve filmde canlandırdığı karakterlerle hafızalara kazınan Hüseyin Avni Danyal'ı, bir döneme damga vuran "Kurtlar Vadisi Pusu"nun Yalçın Bulut'u olarak çok sevdi. "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinin Tufan'ı, şu sıralar Kanal D'de yayımlanan "Yargı"nın Metin amiri Danyal'ı, 18 Kasım'da vizyona girecek "Barış Akarsu: Merhaba" filminde ise 28 yaşında talihsiz bir kazada yaşamını yitiren Anadolu Rock müziğin sevilen seslerinden Barış Akarsu’nun babası Selahattin rolünde izleyeceğiz.

Selahattin karakteri, Dalyan'ın oyunculuk hayatında ilk, çünkü ilk kez var olan birini oynadı. Hatta aynı setteydi. "Evladını yitirmiş, büyük bir acı yaşamış babayla aynı yerde bulunmak buruktu" diyen Dalyan'a, role hazırlanırken bunun avantaj mı dezavantaj mı olduğunu sorduk:

"Özellikle ben tanışmak istemedim. Filme başladıktan sonra bir araya geldik. Yönetmenle paylaştım onun donelerinden yola çıktım. Çünkü gerçeğinin davranış şekli, yürüyüşü farklı olabilirdi. Yani sonra baktım, sonra gördüm filme başladıktan sonra. Ben karakteri çıkardıktan sonra. Yönetmenin hikayesine hizmet etmek lazım. Gerçeğine değil. Ama ilk defa başıma geldi. Oynadığım birinin o anda orada yaşıyor olması."

“İSMAİL EGE ÇOK ÇALIŞTI, ÇOK DA İYİ SÖYLEDİ”

Bir şeyi sevip onu hit haline getirmiş kişinin hayatını yapmanın aslında zor olduğunu belirten Dalyan nedenini şöyle anlatıyor: "Çünkü zordur beğendirmek. Sevenlerinin bir Barış Akarsu idolü oluşmuştur. Örneğin bir romanı okursunuz çok beğenirsiniz sonra filmini izlersiniz beğenmeyebilirsiniz. Bende çok olmuştur. Çünkü o romanı okurken kendinize bir dünya kuruyorsunuz. Çevreyi betimliyorsunuz, o karakteri gözünüzde oluşturuyorsunuz sonra filmi seyrederken bir bakıyorsunuz ki bir dakika ya benim kurduğum dünya böyle değildi diyorsunuz. Bunun gibi bir şey."

Filmde Barış Akarsu'yu kendisiyle aynı yaştaki İsmail Ege Şaşmaz oynuyor. Dalyan, Şaşmaz'ın fiziksel olarak da Barış Akarsu'ya benzediğini, çok iyi şarkı söylediğini vurguluyor: "Amasra'da şarkıyı da bir iki kere bulunduğumuz ortamda canlı performans söyledi. Epey de çalışmış, çok da iyi söylemiş."

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı, İsmail Ege Şaşmaz, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol’un oynadığı “Barış Akarsu Merhaba” 18 Kasım’da Türkiye’de ve toplam 23 ülkede vizyona girecek.

Filmin galası ise, 15 Kasım Salı akşamı Kanyon Paribu Cineverse Sinemaları’nda yapılacak.

Baris Akarsu Merhaba (2022) - IMDb

“Barış Akarsu Merhaba”nın büyük ilgi gören fragman linki ise şöyle:

https://youtu.be/UywgASzTMS4

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 14:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104