İki toplumlu CCO sezonu “Sonbahar Konseri”yle açıyor

banner37

30 Eylül’deki konserde CCO ile Londralı seçkin piyanist Benjamin Grosvenor birlikte sahne alacak

İki toplumlu CCO sezonu “Sonbahar Konseri”yle açıyor
banner90
banner99

Murat OBENLER

İki toplumlu müzisyenlerden oluşan ve kurulduğu günden bugüne Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde birçok konserler veren Kıbrıs Oda Orkestrası (CCO) yeni sezonu Londralı seçkin piyanist Benjamin Grosvenor ile gerçekleştireceği Sonbahar Konseri ile açıyor.

banner134
Orkestranın artistik direktörleri Nihat Ağdaç ve Natalie Neofitu, ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde yer alan basın toplantısı ile hem çalışmaları anlattılar hem de konserle ilgili bilgiler verdiler.
   Müziğin renk, etnik kimlik ve toplumsal sınıf gibi faktörleri gözetmeksizin insanları birleştirdiğine inanan müzisyenlerden oluşan CCO’nun artistik direktörlerinden Nihat Ağdaç, 30 Eylül Pazartesi akşamı Güney Lefkoşa’daki Pallas Tiyatro’da saat 20.30’da yer alacak konserin Alfamega’nın desteğiyle gerçekleşeceğini ve biletlerinin 10 Euro olduğunu kaydetti.

Daha fazla bilgi almak isteyen sanatseverlerin CCO’nun www.cychamber.com internet sayfasını veya facebook hesabını takip edebileceğini belirten Ağdaç bu sezonda da önemli konserlere imza atmayı sürdüreceklerini ve buna Londralı seçkin piyanist Benjamin Grosvenor ile verecekleri konser ile başlayacaklarını kaydetti.

CCO, piyanist Grosvenor ile birlikte gerçekleştireceği Sonbahar Konseri’nde Ottorino Respighi’nin Antik Dansı ve Havaları, W. A. Mozart’ın 9 No’lu Piyano Konçertosu ile 25 Numaralı Senfonisi’ni icra edecek.
   Bir gazetecinin CCO’nun teklif gelmesi halinde Kapalı Maraş’ta bir konser verip veremeyeceği sorusu üzerine Ağdaç öyle bir teklif veya talebin olmadığını, orkestranın amacının Kıbrslı Türk ve Kıbrıslı Rum müzisyenlerin bir araya gelerek birlikte müzik yapması olduğunu ve bundan da büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75