İki toplumu kısa film “Av” galasını Limasol’da yaptı

banner37

İki toplumu kısa film “Av” galasını Limasol’da yaptı
banner99

Murat OBENLER

Kıbrıs’ta ataerkillik ile homofobiyi ele alan ilk kurmaca film olma özelliğini taşıyan “Av”(The Hunt) galasını 11 Ekim Pazar gecesi  10.Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında  Covid-19 tedbirleri alınarak maskeli katılım ve sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleştirdi.

Senaryosunu,Yapımcılığını,yönetmenliğini Sholeh Zahraei ile Kamil Saldun’un yaptığı iki toplumlu psikoljik dram türündeki kısa filmin Rialto Tiyatrosu’nda yer alan galasına adanın Kuzey ve Güney’inden çok sayıda sinemasever katılırken Dünya Açılma Günü’ne denk gelen filmin galası LGBTQI bireyler için de ayrı bir önem arz etti.

Erdoğan Kavaz’a ilgi büyüktü

Ülkemizin usta oyuncularından Ali Düşenkalkar ve Erdoğan Kavaz ile Barış Refikoğlu, Andreas Orphanides, Elmaziye Derviş, Yaşar Aydın Karaca ve  Harisson(köpek) yer aldığı filmin galasına yönetmenler Zahraei ile Saldun’un yanısıra oyuncular Erdoğan Kavaz ile Yaşar Aydın Karaca ve ortak yapımcı Accept LGBTI Cyprus temsilceri ile Eğitim Bakanlığı temsilcileri katıldı.

Film büyük beğeni kazandı ve dakikalarca alkışlandı

Bir baba ile oğulun hikayesine odaklanan  film Kıbrıs’ta ataerkillik ile homofobi meselelerine de ayna tutarak  eleştiril bir noktadan bu konuları beyazperdeye yansıtıyor. Seyirciler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan  ve hayvan hakları, çevre, toksik erkeklik, ayrımcılık,milliyetçilik, din ve sınırlar gibi konu çeşitliliğini de içinde barındıran film ulusal yarışma kategorisinde de yarışıyor.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75