banner6

İstanbul güzel ama kedileri daha güzel

banner37

Hayvan-severlerin çok ilgisini çeken “Kedi” filmi ülkemizde vizyonda…

İstanbul güzel ama kedileri daha güzel
banner151 banner143

Murat OBENLER

Seattle, Melbourne, Vancouver ve Palm Springs film festivallerinde görücüye çıkan ve 2.2 milyon dolarlık gişesi ile filmin Amerika dağıtımını üstlenen Oscilloscope Pictures'ın en yüksek gişe yapan 2. filmi olmayı başaran belgeselKedi” ülkemizde de vizyona giriyor. 2016 !f İstanbul Bağımsız Film Festivali'nde Türkiye prömiyerini gerçekleştiren ve 9 Haziran'da vizyona giren belgesel film 17 Ağustos Cuma gününden itibaren Lemar Sinemaları tarafından gösterilecek. Belgesel film Lefkoşa Ortaköy Lemar Cineplex Salon:3’te bir hafta boyunca gösterilecek.

Ceyda Torun yönetti, kediler oynadı

Ceyda Torun imzalı Kedi belgeselinde büyük yıldızlar yok, görsel efektler yok, büyük bütçe rakamları yok. Aslına bakarsanız hemen hemen görünen kişi sayısı da bir hayli az. Belgeselin asıl yıldızları sokak kedileri. İstanbul sokaklarında yaşayan kedileri ve onlara bakan koca yürekli insanları odağına alan belgesel aynı zamanda Amerika'da tüm zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü yabancı dil belgeseli olmayı başardı.

Başrolde Rat Catcher, Psycho, Gamsız, Duman var

İstanbul'un panoramasının da büyük bir yer kapladığı filmde rol alan kedileri de kadrosunda belirten yapımda Rat Catcher, Psycho, Gamsız, Deniz, Duman, Bengü  ve Yellow "rol alıyor".Filmde bol bol İstanbul sokakları, esnaf, kedi-severler ve elbette ki kedileri izleyeceksiniz.
 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 09:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104