İstanbul'un başka yüzü 'Köpek', Rüstem Kitabevi'nde gösterilecek

banner37

Rüstem Kitabevi 2016-2017 sezonu kültür-sanat etkinliklerine İsviçre-Türkiye yapımı "Köpek" filmi gösterimi ile başlıyor.

İstanbul'un başka yüzü 'Köpek', Rüstem Kitabevi'nde gösterilecek
banner99

Etkinlik gününde, ödüllü oyuncu Beren Tuna da Rüstem Kitabevi’nde olacak. Tüm sinemaseverlerin davet edildiği etkinlik, 29 Eylül akşamı saat 19:00’da Rüstem Kitabevi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Yönetmen Esen Işık’ın 2008 yılında barış adına gelinlik giyip dünyayı dolaşırken Gebze’de tecavüze uğrayıp öldürülen Pippa Bacca’ya ithaf ettiği Köpek filmi, İsviçre Film Ödülleri'ne damgasını vurdu.

banner134

Acıları benzer olan birbirinden farklı birkaç karaktere ait hikâyelerden oluşan Köpek, İstanbul’un başka bir yüzünü gözler önüne seriyor. Filmde, küçük bir köpeği sahiplenen iki çocuğun, topluma ötekileştirilmiş bir transseksüelin ve kocası tarafından şiddete maruz kalan bir ev kadınının yaşadıkları anlatılır.

Filmde transseksüelin hayatını canlandıran Çağla Akalın, Türkiye’nin ilk transseksüel güzeli seçilmiştir. En İyi Kurmaca ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında ödüle layık görülen, dört karakterin kendilerinden daha güçlü olan karakterler karşısında nasıl değiştiklerini anlatan film, yönetmenin ilk uzun metraj yapımı…

Filmde,Beren Tuna, Çağla Akalın, Oğuzhan Sancar, Hakan Karsak, Barış Atay, Cemal Toktaş, İbrahim İris, Bekir Sevenkan ve Salih Bademci rol alıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75