banner6

İşte yılın genç kızı ve erkeği

banner37

İskele Belediyesi’nin bu yıl Kıbrıs Medya Grubu’nun katkılarıyla düzenlediği Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği yarışması 34. yaşını kutladı.

İşte yılın genç kızı ve erkeği
banner99

49. Geleneksel İskele Festivali’nde gerçekleşen Gençlik Yarışmasının birincileri; Yılın Genç Kızı 16 yaşındaki Anastasia Kuznetsova olurken, Yılın Genç Erkeği ise 17 yaşındaki Mustafa Yiğithan oldu. Birinciler 1000 TL’lik para ödülünün yanısıra saat ve altın kolyenin de sahibi oldular. Ödüller, Kıbrıs Medya Grubu tarafından verildi.

49. Geleneksel İskele Festivali 8. günde geleneksel bir yarışmaya ev sahipliği yaptı. Günkut Ajans Direktörü Bülent Günkut organizasyonu ile bu yıl 34.’sü düzenlenen Gençlik Yarışması, diğer adıyla Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği geceye damgasını vurdu. Geçtiğimiz 33 yılda yarışmada 1. gelenlerin sahneye davet edildiği gecede 2017 birincilerine 1000 TL para ödülü verildi.

Erkek ve kız spor geçişle başlayan gece, her bir yarışmacının kendisini tanıttığı final geçişleriyle devam etti.

Yılın genç kızı Anastasia Kuznetsova...

Büyük seçici kurulun Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeğini seçmekte bir hayli zorlandığı gecede 34. Gençlik Yarışmasında rakiplerini geride bırakarak Yılın Genç Kızı unvanını almaya hak kazanan isim İskele’den 16 yaşındaki Anastasia Kuznetsova oldu. Kuznetsova, 1000 TL’lik para ödülünün yanı sıra altın kolyenin de sahibi oldu. Yılın Genç Kızı ödülünü İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile Kıbrıs Medya Grubu’ndan Bahar Elitok ile birlikte verdi.

Yılın genç erkeği Mustafa Yiğithan...

Gecenin finalinde ismi açıklanan bir diğer isim ise, Yılın Genç Erkeği kategorisinde birinci olan Gazimağusa’dan 17 yaşındaki Mustafa Yiğithan oldu. Yiğithan, 1000 TL’lik para ödülünün yanı sıra kol saatinin de sahibi oldu. Yiğithan’a ödülünü Kıbrıs Medya Grubu Magazin Müdürü Orhan İsmailoğlu verdi.

2016 yılın genç erkekleri

1. Mustafa Yiğithan (1000 TL+KOL SAATİ)

2. Ferdi Karslı (500 TL+CEP TELEFONU)

3. Cesim Erma (300 TL)

2016 yılın genç kızları

1. Anastasia Kuznetsova (1000 TL+ALTIN KOLYE)

2. Sıla Yurteri (500 TL+CEP TELEFONU)

3. Gölgem Serdengeçti (300 TL)

Jüri koltuğuna geçtiğimiz 33 yılın bazı güzellerinin oturduğu 34. Gençlik Yarışması’nda; Kıbrıs Müzik Yolcuları sahne aldı.

Sadıkoğlu: Festivalimiz yarım asırlık olma yolunda

Geceye ev sahipliği yapan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu bir de konuşma yaptı.  34 yıllık bir efsane olan Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği yarışmasının, yalnızca İskele’den değil bugün ada genelindeki gençler tarafından da yakından takip edildiğine dikkat çeken Sadıkoğlu, herkesin sabırsızlıkla beklediği böylesi güzel bir geceyi yaşamaktan mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.  Başkan Sadıkoğlu konuşmasının sonunda Bülent Günkut başta olmak üzere tüm Günkut Ajans ailesine, Kıbrıs Medya Grubu Yönetimi ve çalışanlarına kısacası emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Günkut: İskele aşktır

Günkut Ajans Direktörü, 34. Gençlik Yarışmasının organizatörü Bülent Günkut ise konuşmasında, 50.yılına 1 yıl kalan Geleneksel İskele Festivali’nde olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Katkılarından ötürü İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’na teşekkür eden Günkut, İskele’ye aşk ile bağlı olduğunu vurguladı

Birinci, ikinci ve üçüncülerin açıklandığı gece plaketlerde verdi. Gece, Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkekleri ile fotoğraf çekimi ile son buldu.

Festivalde bu akşam Koray Avcı konseri var

Öte yandan yarın son bulacak 49. İskele Festivali bu akşam Koray Avcı Konseri ile devam edecek. İskele Açık Hava Kültür Merkezi’nde saat 22.00’de başlayacak konser ücretsiz.

Festivalin finali yarın

Festival; yarın saat 10.00’da 9.’su düzenlenecek İskele Belediyesi Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Yarışması ve yarın akşam saat 20.00’deki İskele Belediyesi ve İSDER işbirliğinde düzenlenecek Çocuk Şöleni ile son bulacak.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104