banner6

Kendisi küçük, yeteneği büyük

banner37

Yedi yaşındaki Asya’nın 24 aylıkken çizdiği ilk resim, adeta tutkusu haline geldi

Kendisi küçük, yeteneği büyük
banner99

Mehmet KARA

Gördüğünü ya da hayal ettiğini tuvale yansıtmak oldukça güçtür, fakat resimleri tuval yerine duvara yansıtmak daha büyük bir maharettir. Minik Asya’nın resim tutkusunu küçük yaşlarda duvara çizdiği resimlerde görmek mümkün…

Doğa Koleji’nde öğrenim gören yedi yaşındaki Kıbrıslı Türk Asya Abiç’in 24 aylıkken çizdiği ilk resim, tutkusu haline geldi.

İtfaiye memuru bir babanın ve fizik öğretmeni annenin üç kız çocuğundan en büyüğü olan Asya, çizdiği resimlerle büyük başarılara imza attı.

Çeşitli başarıları var

banner134

Minik Asya, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV) düzenlediği 18’inci Kitap Ayracı Yarışmasında 1’inci kategoride birincilik ile 19’uncu Kitap Ayracı Yarışmasında 1’inci kategoride ikincilik, 23. ve 24. Gazimağusa Çocuk Festivali 19. Resim Yarışması ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin düzenlediği “Engellilerle Yaşam Temalı Resim Yarışmasında” başarı ödülü aldı.

Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 50 bine yakın resmin katıldığı “34. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması”nda ise büyük bir başarı elde etmişti.

En büyük tutkusu resim çizmek olan Asya’nın biri 2,5, diğeri 4 yaşında olan iki kız kardeşi de kendisi gibi resim yapmayı seviyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104