Kıbrıs kazan Karagöz kepçe

banner37

İzel Seylani’nin yazıp yönettiği “Karagöz Gizli Hazine” çocuklarla buluşmayı sürdürüyor

Kıbrıs kazan  Karagöz kepçe
banner90
banner99

Murat OBENLER

   Ülkemizde Kıbrıs Türk Gölge Oyunu’nun yeni kuşaktaki temsilcisi tiyatro sanatçısı ve gölge oyunu yönetmeni İzel Seylani, bir yandan Lefkoşa Surlariçi’nde yer alan LBT Bandabuliya Sahnesi’nde “Sihirli Sebzeler” oyununu sahnelerken bir yandan da Vakıflar İdaresi’yle işbirliği içinde “Karagöz Gizli Hazine” oyununu ülkenin dört bir köşesindeki okullara götürüp Karagöz Gölge Oyununu çocuklarla buluşturuyor.

   2018 Ekim ayında Karagöz oyunları ile Yeşilırmak’tan Karpaz’a kadar ülkenin tüm ilkokullarını dolaşma hedefiyle yola çıkan İzel Seylani, gelen talepler üzerine bazı anaokullara da gidiyor.

banner134

   İzel Seylani’nin yazıp yönettiği, Özlem Deniz Yetkili’nin tasvir tasarım ve yapımını gerçekleştirdiği, Hüseyin Kasapoğlu’nun ise yardak olarak görev aldığı “Karagöz Gizli Hazine” 20 Aralık Cuma günü 141. temsiliyle Alsancak Anaokulu’nda miniklerle buluştu.

Anaokulu çocuklarına yönelik iki gösteri yapan İzel Seylani, “Karagöz Gizli Hazine” ile çocukları hem bol bol güldürdü hem de karakterler yoluyla çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi, yardımlaşma konularında eğitici bilgiler verdi.

   “Sihirli Sebzeler” yılbaşı özel temsili bugün saat 15.00’te LBT Bandabuliya Sahnesi’nde yapılırken “Karagöz Gizli Hazine” ise 4 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75