Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği 16. Olağan Genel Kurul Toplanıyor

banner37

Kasım 1999’da bir avuç sanatçı ve yazarın çabalarıyla kurulan  Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği, “30. Yılını tamamladığı bu Kasım ayında 16. Olağan Genel Kurul’unu gerçekleştiriyor.

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği 16. Olağan Genel Kurul Toplanıyor
banner90
banner99

Geçen Mart ayından bu yana Pandemi nedeniyle yığınsal etkinlikler gerçekleştiremese de dergi, CD, antoloji ve kitap yayınlayıp tanıtımlarını yaparak bu döneme değerlendiren KSYB; 16. Olağan Genel Kurul’unu ertelemeyip zamanında yapma kararı aldı.

20 Kasım 2020, Cuma akşamı saat 18.30’da Işık Kitabevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Genel Kurul’da Divan’ın oluşturulmasının ardından Faaliyet ve Mali Raporlar görüşülüp aklanacak; Yönetim Kurulu oluşumunu ilgilendiren Tüzük maddesinde yapılması düşünülen küçük değişiklikler oylanıp; organların yeni üyleri seçilecek.

banner134
Tamer Öncül’ün, Birlik ve kendi arşivinden derleyerek hazırladığı ve Işık Kitabevi ile birlikte yayımlanan “30 Yıllık Birikim / Belgelerle Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği” kitabı’nın satışının da yapılacağı Genel Kurul’da gelecek dönem için yapılması düşünülen etkinlikler de konuşulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75