Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde seyirci istibdat dönemine gitti

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sunduğu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde Bakırköy Belediye Tiyatroları, Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği “Sherlock-Hamid” oyununu sahneledi.

banner87
Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde seyirci istibdat dönemine gitti
banner90
banner8

YDÜ AKKM’de 13 Eylül Perşembe gecesi saat 20:30’da sahnelenen festivalin ikinci oyunu “Sherlock-Hamid” seyircileri Sultan Abdülhamid’in istibdat dönemine götürürken Bakırköylülerin padişah için bir Sherlock Holmes uyarlaması hazırlama hikayesini sahneye koyuyor.Evsahibi LTB Başkanı Mehmet Harmancı,bazı belediye meclis üyelerinin de izlediği iki perdelik oyuna tiyatroseverler yoğun ilgi gösterirken oyun sonrasında BakırköyBelediye Tiyatroları ekibi uzun süre alkışlandı.

Karabiber’den Kubilay’a plaket

Oyun sonrasında LTB Kültür Sanat Şube Amiri ve Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber sahneye gelerek ekibi tebrik etti veBakırköyBelediye Tiyatroları adına Sanat Yönetmeni Ali Rıza Kubilay’a festival plaketini takdim etti.

18 Eylül’de “Seni Seviyorum Türkiye”oyunu var

Festival 18 Eylül Salı gecesi YDÜ AKKM’deki Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın “Seni Seviyorum Türkiye” oyunu ile sürecek. Festivalin devamında  ise Altıdan Sonra Tiyatro’nun “He-Go” oyunu, Semaver Kumpanya’nın “Akşam Yemeği” oyunu ve Dostlar Tiyatrosu’nun “Göçmenleeeer” oyunu yer alacak. “He-Go” oyunu Bandabuliya Sahnesi’nde, diğer oyunlar ise YDÜ AKKM’de sahnelenecek.

Festivalin gerçekleşmesine  platin sponsor olarak KT. Petrolleri, altın sponsor olarak Cyprus XP Travel, salon sponsoru olarak YDÜ, gümüş sponsor olarak BEL-KOOP  destek verirken  Cookies, Golden Tulip ve Reisler Lojistik de festivale katkı koydu. Festival oyunlarına bilet, biletinial.com adresinden ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan temin edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75