banner6

Kıbrıslı akordeoncular dünya 3'üncüsü oldu

banner37

Akordeoncularımız 70. Dünya Akordeon Kupası’nda büyük bir başarı elde etti

Kıbrıslı akordeoncular dünya 3'üncüsü oldu
banner150

banner150

banner99

Murat OBENLER

Bu yıl İtalya’nın Osimo şehrinde 70’ncisi yapılan Dünya Akordion Kupası’nda Kıbrıslı Türk ve Rum müzisyenlerden oluşan Daniel Sabotinov yönetimindeki Kıbrıs Akordiyon Orkestrası büyük bir başarıya imza atarak gençler kategorisinde üçüncülük ödülünü kazandı.

Bu yıl 5-10 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Osimo şehrinde Uluslararası Akordeonistler Federasyonu(CİA) tarafından gerçekleştirilen ve klasik, filarmoni, opera, jazz türlerinde önemli grup ve toplulukların konserlerinin de yer aldığı Dünya Akordion Kupası’nda gençler, yetişkinler, trio, oda müziği, dünya müziği gibi kategorilerin de aralarında olduğu 7 dalda yarışmalar yapıldı.

Kıbrıs’tan yarışmaya katılan İki Toplumu Daniel Sabotinov Akordeyon Orkestrası başarılı bir gösteri sonunda Gençler kategorisinde dünya 3’ncüsü oldu. 6 günlük uluslararası etkinlik 10 Eylül Pazar akşamı La Nuova Fenice Tiyatrosu’nda yer alan ve Joan Sommers’in yönettiği 65 akordeonistin katılımıyla oluşturulan Dünya Akordeon Orkestrası’nın konseri ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104