“Kısmet” Kıbrıs prömiyerini yapıyor

banner37

Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftçioğlu’nun filmi, 9.Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali Ulusal Yarışması’nın 11 filminden biri olacak

banner87
“Kısmet” Kıbrıs prömiyerini yapıyor
banner99

Murat OBENLER

   Bu yıl 12-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 9.Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali (ISFFC) Ulusal Yarışması’nda Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftçioğlu’nun yönettiği kısa film “Kısmet” de yarışacak.

   Yapımcı ve Lübnan Notre Dame Üniversitesi Görsel-İşitsel Sanatlar Direktörü Nicolas Khabbaz, yönetmen Adonis Florides ve yönetmen-akademisyen Dr. Marios Psarras tarafından oluşturulan ön jürinin belirlediği 11 Ulusal Yarışma Filmi arasına giren “Kısmet” dünyadaki birçok yarışmadan sonra bu kez de Kıbrıs’ta ödül için yarışacak.

   “Kısmet” filminin Kıbrıs prömiyeri de olacak festivalde kısa film ilk kez Kıbrıs’ta festival mekanı olan Limasol’daki Rialto Tiyatrosu’nda sinemaseverlerle buluşacak.

   Uluslararası Yarışma Filmleri ve Jüri üyelerinin yakında belli olacağı festivalin Ulusal Yarışması’na seçilen filmler aynı zamanda Uluslararası Yarışma’da da yarışacak. Rum Eğitim ve Kültür Bakanlığı Kültürel Hizmetler Birimi ve Rialto Tiyatrosu’nun organizasyonu ile düzenlenecek festivalde en iyi film, yönetmen, belgesel, oyunculuk, görüntü yönetimi ve müzik alanlarında birçok ödül verilecek.

Ulusal Yarışma Filmleri Listesi

Α jar of nuts (Yönetmen: Savvas Stavrou)

Confession (Yönetmen:  Andreas Seittanis)

Kısmet (Yönetmen: Doğuş Özokutan & Vasvi Çiftçioğlu)

Marking Time (Yönetmen: Sylvia Nicolaides & Nicolas Iordanou)

Motive (Yönetmen: Stelios Demetriou)

Off Guard (Yönetmen: Daina Papadaki)

The Profile (Yönetmen: Louis Patsias)

The Sea (Yönetmen: Michael Hapeshis)

Tropical Dreams (Yönetmen: Vaggelio Soumeli)

Scratch (Yönetmen: Paris Erotokritou)

Wax and Feathers (Yönetmen: Marios Lizides)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108