Kitap okumayı teşvik etmek istiyorlar

banner37

Akçay’da sokak kütüphaneleri hizmette

Kitap okumayı teşvik etmek istiyorlar

Güren TİLKİ

   Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği ile Akçay Muhtarlığı işbirliğiyle köylülerin ve gönüllü bağışçıların katkılarıyla oluşturulan Akçay Muhtarlığı Sokak Kütüphaneleri hizmete girdi.

   Açılışa, köylülerin yanı sıra Zümrütköy İlkokulu öğrencileri, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Başkanı ile öğrencileri de katıldı.

   Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği Asbaşkanı Ayşe Oktan Sepetçioğlu, dernek olarak teknolojinin hızla hayatımıza girdiği ve kitap okuma oranının düştüğü bugünlerde böyle bir projeye imza attıklarını kaydederek, bu şekilde kitapları çocuklara ve tüm halka daha kolay ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

   Projenin ilk köy örneği olan Akçay’da 2 lokasyonda sokak kütüphanelerini hayata geçirdiklerini belirten Sepetçioğlu, projeye katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

   Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü de bu projede yer almaktan mutlu olduklarını ifade ederek, bu sokak kütüphanelerini oluştururken bağış yapan herkese teşekkür etti.

   Dereliköylü, hedefin kitap okumayı artırmak olduğuna işaret ederek, her isteyenin buradaki kitapları alıp okuyabileceğini ve tekrardan geri getirip değişim yapabileceğini kaydetti.

   Zümrütköy İlkokulu Müdürü Hülya Kardüz de böyle özel bir projenin Akçay’da yapılmasının önemine değinerek, bu sokak kütüphanelerinden halkın yanı sıra öğrencilerin de yararlanabileceğini söyledi.

   Etkinlikte ayrıca Zümrütköy İlkokulu öğrencilerine kitap hediye edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER