banner6

Klasik müzik severler mest olacak

banner37

Başkemancı Nihat Ağdaç ve Obua Grup Şefi Natalie Neophytou, Güney Lefkoşa’da sahne alacak

Klasik müzik severler mest olacak
banner151

İki toplumlu oda orkestrası (Cyprus Chamber Orchestra), cumartesi akşamı yine heyecan dolu bir performansla seyirci karşısında çıkıyor. Konser, 2 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da Güney Lefkoşa’daki Pallas Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Artistik Direktör ve Başkemancı Nihat Ağdaç, Bahar Konseri adını verdikleri etkinlikte sıklıkla duyulmayan klasiklere yer vereceklerini ve seyirciyi renkli bir programla buluşturmayı planladıklarını söyledi.

Artistik Direktör ve Obua Grup Şefi Natalie Neophytou, Kıbrıs Oda Orkestrası olarak verecekleri 13’üncü konser olacak diyerek cümlelerine şöyle devam etti:

“Orkestra olarak çıktığımız bu yolculukta bugüne kadar geldiğimiz nokta beni gururlandırıyor. Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türkler olarak birlikte çalışıp birlikte yaşayabileceğimizi adanın her yerinde konserler vererek göstermeye devam ediyoruz. Bu adanın müzisyenleri ve yeni jenerasyonu olarak önümüzdeki konserde Pallas Tiyatrosu sahnesinde buluşurken sanatseverleri de seyirciler olarak bir araya getireceğiz.”

Orkestranın kurucuları Nihat Ağdaç ve Natalie Neophytou, geçtiğimiz aylarda hazırlıklarına başladıkları ‘İlkbahar’ temalı konserde izleyicileri, Letonyalı Çellist Margarita Balanas’ın solistliğinde Haydn’ın ‘Do Major Çello Konçertosu’, Vivaldi’nin “Do Majör Senfonisi’ ve Leopold Mozart’ın “Oyuncak Senfonisi ile eşsiz bir yolculuğa çıkarmayı planlıyorlar.

Orkestranın kurucuları ve aynı zaman artistik direktörleri Nihat Ağdaç ve Natalia Neophytou sahnede birlikte yer alacakları yirmi profesyonel Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum sanatçı ile unutulmaz bir müzik ziyafetinin sözünü veriyorlar. Konser bilet satışları her çarşamba 16.00-18.00 saatleri arasında Pallas Tiyatrosu bilet gişesinden temin edilebiliyor. Rezervasyon için Kıbrıs Oda Orkestrası’na “0533 860 37 15 +35797804219” numaralı telefonlardan ulaşılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 09:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104