banner6

Küçük sanatçılar sertifikalarını aldı

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Akdeniz Avrupa Sanat Derneği'nin (EMAA) yaz döneminde ortaklaşa düzenlediği kurslara katılan çocuklara belgeleri geçtiğimiz hafta törenle verildi.

Küçük sanatçılar sertifikalarını aldı
banner99

LTB’den verilen bilgiye göre, sertifika törenine LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile EMAA Başkanı Osman Keten de katıldı. Sertifika töreninin ardından çocukların eserlerinden oluşan sergi gezildi.

Kursiyerlere katılım belgesi verilen etkinlikte konuşan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB ile EMAA’nın yaklaşık 2 yıldır çok anlamlı ve güzel bir işbirliğine imza attığını söyledi.

Söz konusu işbirliğinin Lefkoşa’da kültür ve sanat organizasyonlarının genişletilebilmesi tabana yayılabilmesi adına örnek bir işbirliği olduğunun altını çizen Harmancı, kursa çok yoğun bir ilgi olduğunu ve bu durumdan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

EMAA’nı yanı sıra diğer dernekler ile de işbirliğine hazır olduklarına vurgu yapan Harmancı, “Eminim bu işbirliklerinin meyvesi mutlu çocuklar, mutlu veliler olarak bizlere geri dönecek. Kursun gerçekleşmesinde katkı sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederiz.” dedi.

Keten: EMAA LTB işbirliği sürecek 

EMAA Başkanı Osman Keten ise yaptığı konuşmada serginin tek kelime ile muazzam olduğunu belirterek, çocukları tebrik etti.

Çocukların doğaları gereği yaratıcı olduğunu ifade eden Keten, LTB ile EMAA işbirliğinin süreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 16:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104