Limasol’da belgesel heyecanı tam gaz

 “12. Uluslararası Limasol Belgesel Film Festivali”nde film gösterimleri, yönetmen katılımları, canlı performanslar ve sinema sektöründen farklı alanlardaki uzmanlar yer alıyor

Limasol’da belgesel heyecanı tam gaz
  • 07 Ağustos 2017, Pazartesi 9:12

Murat OBENLER

“12. Uluslararası Limasol Belgesel Film Festivali”; film gösterimleri, yönetmen katılımları, canlı performanslar ve sinema sektöründen farklı alanlardaki uzmanların katıldığı DocsTalk bölümüyle devam ediyor.

Bu yıl 1-8 Ağustos tarihleri arasında Brave New Culture tarafından düzenlenen festivalde, Evagoras Lanitis Merkezi’nde gösterilen “Nowhere to Hide” filminin yönetmeni Zaradasht Ahmed seyircinin karşısına geçerek Festival Direktörü Yiangos Hadjiyiannis ve sinefillerin sorularını yanıtladı.

Yönetmen Zaradasht Ahmed de, DocsTalk bölümünde Limasollu sinemaseverlerle buluşarak kendi sinemasını anlattı.

Belgesel dansla buluştu

Dansçı Jean Capeille’nin katılımı ve Dance House Lemesos’un işbirliğinde Christodoulos Panayiotou tarafından “Dying on Stage” adlı Canlı Belgesel Performansı sahnelendi.

Festivallerin ses getiren belgeselleri gösteriliyor

Festivalin ilk 4 gününde The Eagle Huntress (Yönetmen: Otto Bell), Machines (Yönetmen: Rahul Jain),

BigTime (Yönetmen: Kaspar Astrup Schroder), Death in the Terminal (Yönetmen: Tali Shemesh-Asaf Sudry) ve 69 Minutes of 86 Days (Yönetmen: Egil Haaskjold Larsen) gibi uluslararası festivallerde büyük ses getiren filmler seyirciyle buluştu.

Festival, 8 Ağustos gününe kadar 18.30, 20.30 ve 22.30’da olmak üzere üç seansta filmlerin seyirciyle buluşmasıyla ve çeşitli etkinliklerle devam edecek.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 30 18 7 5 30 61
2 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 30 17 6 7 19 57
3 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 30 16 7 7 15 55
4 BİNATLI YSK 30 14 8 8 15 50
5 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 30 12 12 6 11 48
6 BAF ÜLKÜ YURDU 30 12 9 9 20 45
7 LEFKE TSK 30 13 5 12 16 44
8 CİHANGİR GSK 30 12 7 11 4 43
9 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 30 13 3 14 -1 42
10 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 30 11 8 11 7 41
11 TÜRK OCAĞI LİMASOL 30 13 2 15 2 41
12 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 30 10 7 13 -8 37
13 GENÇLİK GÜCÜ TSK 30 10 4 16 -25 34
14 YALOVA SK 30 6 7 17 -23 25
15 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 30 5 9 16 -35 24
16 OZANKÖY SK 30 4 7 19 -47 19
yukarı çık